GTX 750 Ti 165Hz destekler mi?

Baran Çelik1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. GTX 750 Ti ekran kartım var ve ASUS TUF VG259QR adlı monitörü almayı düşünüyorum. Size sorum şu ben HDMI 1.4 kablo ile GTX 750 Ti ekran kartımla ASUS TUF VG259QR adlı monitörde 165Hz alabilir miyim? Sistemim: Ryzen 5 3600, Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB DDR4 3600MHz RAM, Gigabyte B450M S2H v2, XPG Spectrix S40G 256 GB M.2 SSD, MSI A550bn 550W 80+ PSU, MSI MAG Forge 101m kasa, GTX 750 Ti ekran kartı(yakında değiştirmeyi düşünüyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam 165 hz diyince niye oyun olarak bakıyorsunuz ki duruma? Masaüstünde 165 hz kullanamıyor mu? Kullanıyor. Oyunda zaten çok bi şey alamaz da.

Mesela Hz FPS ilişkisi hakkında bir fikriniz dahi yok ama millete fikir veriyorsunuz. Ayrıca DisplayPort kullanırsa alabilir 165Hz.

Çoğu GTX 750 Ti DVI+HDMI+VGA şeklinde dizili.

Yanlış hatırlamıyorsam EVGA modelinde vardı değil mi hocam?

Evet EVGA'nın tüm modellerinde var fakat diğer markaların sayılı modelinde vardır DP çok bilinen kullanılan modelleri genelde dediğim şekilde dizili, konu sahibi ekran kartı modelini atarsa yardımcı olabiliriz.

Mesela hz fps ilişkisi hakkında bir fikriniz dahi yok ama millete fikir veriyorsunuz. Ayrıca displayport kullanırsa alabilir 165hz.
DP kullanma imkanı olmadığı açık. Hz fps ilişkisini biliyorum ama konu bu değil. Arkadaş elindeki kablo ve ekran kartı ile ilgili bi soru sormuş. Gelip burda fikrin yok fikir veriyorsun diyeceğine postu bi oku.

DP kullanma imkanı olmadığı açık. Hz FPS ilişkisini biliyorum ama konu bu değil. Arkadaş elindeki kablo ve ekran kartı ile ilgili bir soru sormuş. Gelip burada fikrin yok fikir veriyorsun diyeceğine postu bir oku.

DP kullanma imkanı neden olmayacak? Bir DP kablosu alacak parası olmadığını sanmıyorum bu bileşenleri toplayabiliyorsa ayrıyeten arkadaşa HDMI 1.4 ile alamayacağı belirtilmiş onun üstüne ek olarak DP ile alabileceğini yazmışız sen sadece sorduğu soruya cevap verirsen pek de yardımcı olmazsın.

DP kullanma imkanı olmadığı açık. Hz fps ilişkisini biliyorum ama konu bu değil. Arkadaş elindeki kablo ve ekran kartı ile ilgili bi soru sormuş. Gelip burda fikrin yok fikir veriyorsun diyeceğine postu bi oku.
Ekran kartında DP çıkışı varsa gayet kullanır, ayrıca ileriye yatırım yapmak için de olabilir, neden yüksek Hz sadece oyunlar için geçerli olsun?

Son düzenleme:
Hocam kısaca arkadaşlar alamazsın diyor. Ama ileriye dönük yatırım yapıyorsan al sorun olmaz o ekran kartıyla maksimum 144Hz alırsın. İleride değiştiğinde ekran kartını o zaman 165Hz alırsın demek istiyorlar.
Merhaba ben asus tuf vg259qr adlı monitörü alsam 165hz alamasam bile 144hz de kullansam normal 144hz destekleyen bir monitöre göre performans farkı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı