GTX 750 Ti 300 W PSU Yeterliliği

Arkadaş web sitesinden yanlış hesaplamış. İki adet GTX750Tİ seçmiş bu yüzden fazla çıkmış. Güç kaynagınız 12V kanalından 216W veriyor buda yeterli bir deger.

İlgilenen herkese teşekkürler
Arkadaş web sitesinden yanlış hesaplamış. İki adet GTX750Tİ seçmiş bu yüzden fazla çıkmış. Güç kaynagınız 12V kanalından 216W veriyor buda yeterli bir deger.
Peki 300watt güç kaynağı aşağıdaki eklemeler için yeterlimi?
ÜrünBirim FiyatMiktarSil

Asus H81M-D/DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p
149,91 TL133,48 TL

Asus VGA R7250 1 GB 128Bit GDDR5 16X
257,74 TL235,75 TL

HI-LEVEL 4 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)
84,16 TL73,05 TL
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
Not:RAM markası olarak başka bu markayı pek önermiyorlar başka bir RAM alırım büyük ihtimalle.

Anakartınız Q serisi işlemci destekliyor. Şöyle yapacagız; ikinci el Q serisi bir işlemci bulup satın alacaksınız öncelikle. Bunun için 150 TL bütçe ayırıyorum.

1. Q serisi bir işlemci satın alacaksınız. (Q6600) 100 TL
2. Nagas 350W %80 verimli psu almanız gerekiyor.- 80 TL
3. 2GB DDR2 ram satın alacaksınız. - 60 TL
4. R7 260X ekran kartı satın alacaksınız. - 370

Bu degisikliklerden sonra son cıkan tüm oyunları orta ayarda bile olsa oynarsınız. Toplamda 600 TL ediyor.

Anakartınız Q serisi işlemci destekliyor. Şöyle yapacagız; ikinci el Q serisi bir işlemci bulup satın alacaksınız öncelikle. Bunun için 150 TL bütçe ayırıyorum.

1. Q serisi bir işlemci satın alacaksınız. (Q6600, Q8400 vs.) 150 TL
2. Nagas 350W %80 verimli psu almanız gerekiyor.- 80 TL
3. 2GB DDR2 ram satın alacaksınız. - 60 TL
4. R7 260X ekran kartı satın alacaksınız. - 370

Bu degisikliklerden sonra son cıkan tüm oyunları düşük ayarda bile olsa oynarsınız. Toplamda 660 TL ediyor. İşlemciyi 100 lira civarlarında da bulabileceginizi düşünüyorum. Q6600 bile işinizi görür.
Bunların hepsini Vatan Bilgisayarda bulmam mümkün mü?
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Sadece vatana odaklanırsanız bu fiyata bunları alamayız malesef. Güç kaynagı hepsiburada.com da mevcut. Ekran kartı vatanda mevcut. Diger bileşenler için sahibinden.com u ziyaret etmenizde fayda var. Bir çok ilan var bu fiyatlara bulunabiliniyor.

Sadece vatana odaklanırsanız bu fiyata bunları alamayız malesef. Güç kaynagı hepsiburada.com da mevcut. Ekran kartı vatanda mevcut. Diger bileşenler için sahibinden.com u ziyaret etmenizde fayda var. Bir çok ilan var bu fiyatlara bulunabiliniyor.
İnternet üzerinden sipariş versem bile montaj işini bilmiyorum.
Bilgisayarcılara güvenebilir miyim?

Parçaları tek tek alın götürün montajlasınlar hocam. Güvenilmeyecek bir durum yok tabi başında durdugunuz sürece. Ben sanayiye arabamı götürürken başında bekliyorum evimin tamir işi olursa başında bekliyorum ne olur ne olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı