GTX 750 Ti almak

Bütçe
600TL
Eğer güç kaynağını değişmeyecekseniz 750 Ti sorun olabilir 75W tüketiyor kendileri.
GT 1030 bakabilirsiniz 30W tüketimi var.

Sizce aradaki performans farkı çok büyük olur mu?
Bu 2 karttan hangisi ileriye dönük uzun ömürlü olur ve son olarak 2 kartın fiyat durumu nedir çünkü yukarıda da belirttiğim gibi bütçe kısıtlı.
Kesinlikle GT 1030 alın. 750 Ti hem PSU yetmez hem de çok eski bir kart. Yılların verdiği yorgunluk ilk günkü performansını veremeyecektir.
750ti ile 1030 arasındaki performans farkı üzer mi ?

Hocam 75W tüketiyorsa 300W gayet yeterli olmaz mı? İşlemci vs. ne kadar harcıyor olabilir ki?

İşlemci 85W ekran kartı 75W kullanıyor. Diğer bileşenlerle birlikte rahatlıkla 200W güç tüketir o sistem.
Arkadaşın güç kaynağı yüksek ihtimalle eski ve markasız o güç kaynağının ilk alındığında bile 12v kanalından 200W verebiliyor olması çok zor.

Sizce aradaki performans farkı çok büyük olur mu?
Bu 2 karttan hangisi ileriye dönük uzun ömürlü olur ve son olarak 2 kartın fiyat durumu nedir çünkü yukarıda da belirttiğim gibi bütçe kısıtlı.

750ti ile 1030 arasındaki performans farkı üzer mi ?
GT 1030 daha güncel ve 750 Tİ ile aralarında pek fark yok. GT 1030'lar 750 Tİ'lara göre daha az kullanılmış olurlar.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar GT1030 almaya karar kıldım en mantıklı seçenek gibi duruyor. 2.el temiz 1030 satan veya bildigi ilan olan atabilirse sevinirim.

Görüşme sağlıyorum teşekkürler dostum.
Arkadaşlar son anda karşıma çıkan uygun bir GTX 750 Ti oldu ve aldım. Şu an için 350W PSU ile sorunsuz kullanıyorum yardımlarınız için teşekkürler hepinize kart hakkında FPS ve sıcaklık değeri sorularınız olursa diye dip not düşeyim LoL'de tüm ayarlar en yüksekte kapalı olan hiçbir ayarım yok 60FPS sabit hiç düşme yok yükselmede yok. Sıcaklık değeri LoL oynarken 43 dereceyi geçmedi FurMark testine tâbi tuttum almadan önce ortalama 15 dakika maksimum 56 dereceyi gördü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı