GTX 750 Ti - Core i3 Tabanlı Sistem

Baran Yalçın

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
İşlemci: Intel Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
Ram: GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 750 Ti STRIX OC
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
Kasa olarak Cooler Master düşünüyorum ancak kaç watt PSU gerekli olduğunu bilmiyorum.

Kaç watt PSU olmalı? Önerileriniz nedir?
Recep Baltaş, sistem tavsiyelerinde 600W önermiş bu sisteme.
Çoğu yerde araştırdım. Cevaplar genellikle 500W oluyor. Recep Baltaş Masaüstü Sistem Tavsiyeleri - Ağustos 2015 - Technopat

Bu giriş seviyesi oyun bölümünde neden 600W PSU önermiştir? ( Sebebi aşağıda yazıyor, çözüldü.)

Bu sisteme göre 200-300 TL civarı kasa+psu önerir misiniz lütfen.

Son düzenleme:
600W önermesinin sebebi ilerde güncelleme yaparsan güç kaynağı sorun çıkarmasın diyedir. Şu an az bir miktar para ile 500 değil 600 alabilirken güncelleme yapacağın zaman 600W için çok para vermek zorunda kalabilirsin.

Sanırım sistemi Vatandan toplayacaksınız. Sisteminiz gayet güzel. Kasa olarak Zalman Z3 Plus ve PSU olarak Corsair Builder 450w 80+ tavsiye ederim.
Zalman Z3 Plus her yerde önerilen bir kasa adını çok duydum teşekkürler. Yalnız PSU 500-600W civarı bir şey önerecek olsanız ne önerirdiniz başka bir şey? Tabii ilerde güncelleme olacağı zaman biraz yüksekten PSU olması mantıklı..

Zalman ZM600-LX bana göre en iyi fiyat performans güç kaynağıdır. Ama bu sisteme ileride ne gibi bir takviye yapacaksınız ki? Zaten güç gereksinimleride gittikçe düşmekte. Ben ileride takviye yapmak yerine sistemi tamamen yenileyeceğinizi düşünüyorum. Daha düşük bir güç kaynağı işini çok rahat görecektir.

Zalman ZM600-LX bana göre en iyi fiyat performans güç kaynağıdır. Ama bu sisteme ileride ne gibi bir takviye yapacaksınız ki? Zaten güç gereksinimleride gittikçe düşmekte. Ben ileride takviye yapmak yerine sistemi tamamen yenileyeceğinizi düşünüyorum. Daha düşük bir güç kaynağı işini çok rahat görecektir.
Ekran kartını güncellerim. GTX960 olabilir DX12 özelliği var. Yada AMD serisinden R9 380 gibi şeyler olabilir.
İşlemciyi intel i5 yaparım.Gerekliyse de başka bir anakart. Ne diyorsunuz?

Sanırım 500W bir sistem yeter..

Son düzenleme:
Ekran kartını güncellerim. GTX960 olabilir DX12 özelliği var. Yada AMD serisinden R9 380 gibi şeyler olabilir.
İşlemciyi intel i5 yaparım.Gerekliyse de başka bir anakart. Ne diyorsunuz?

Yok anakart gayet işinizi görecektir. Ama sanırım Gtx 960 & i5 4460 ikilisinede 450w yetiyor. Ama emin değilim yanlış bilgilendirmek istemem. İlla 600w olsun diyorsanız önerdiğim güç kaynağı gayet iyidir, forumda memnun kalmayan görmedim açıkçası. Hem Gtx 960 fiyatını tam anlamiyla hakeden bir kart değil açıkçası. Bir kaç yıl bu sistemle idare edip sonrasında güncel bir sisteme geçmek mantıklı bir seçim olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı