GTX 750 Ti CS:GO %40 Kullanım Sorunu

Fanthal

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Programcı-Bilgisayar Mühendisliği okuyor
İyi günler. Benim bilgisayarım oyunlarda iken ekran kartım tam performans çalışmıyor. Maksimum GPU kullanımı %60-70'ler de çalışıyor. Özellikle CS:GO oynarken %40 ancak oluyor. Çözümünü bilen varsa söylesin lütfen, çok uğraştım olmadı. Her şey performans modunda ama düzelmiyor. Sistem:
  • CPU: Intel i5 4460
  • GPU: ASUS GTX 750 Ti Sitrix
  • RAM: 8 GB
  • Mainboard: MSI H81M-P33

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama şöyle her şeyi full yaptığımda bile anca %40 oluyor biraz daha performanslı çalışması gerekmiyor mu?

Peki bir video izlediğimde sistemi aynı bir arkadaş var. O oynarken GPU kullanımı %99 da ve daha iyi FPS alıyor.

Şöyle söyleyeyim. Benim sistemin aynısını kullanan bir arkadaş video çekerek GPU kullanımı ve FPS kaç alınıyor diye bir kayıt yapıyor. Videoya baktığımda ekran kartı %99-%98 den aşağıya düşmüyor. Ama ben kayıt programıyla da denedim aynı yani %38-%35 arasında kalıyor daha yükseğini göremiyorum.

:D Olabilir ekran kartımın ömrü için iyi bir şey. Hele ki günlük oyun saatimin %80'i CS:GO olduğunu hesaba katarsak. Oyunuma bir etkisi olmuyor aksine akıcı bir oyun oynuyorum. Ama bu sorun benden kaynaklı mı? Yoksa dediğiniz gibi oyun fazla gereksinim istemediği için o kadar az kullanım gerçekleşiyor bunu merak ediyorum. Recep abi sen ne düşünüyorsun. İdeal bir kullanım mı? Anormal bir durum mu? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı