GTX 750 Ti DDU İle Tekrar Yükledikten Sonra Oyundayken Ekranda Dalgalanma

Bright Lord

Kilopat
Daha fazla  
Evet sorunum başlıktaki gibi. Ekran kartını takıp driverleri DDU ile sildim. En son sürümü tekrar kurdum fakat oyun oynarken GTA 5 gibi ekranda hafif bir dalgalanma oluyor. Çok fazla belli olmasa da birazcık rahatsız ediyor. Önceki driver AMD idi ve DDU ile kaldırmadan direkt üzerine kurmuştum sıkıntı olmamıştı. Sadece oyun oynarken oluyor bu sorun ayrıca monitörüm de VGA. Fakat şimdiye kadar sorun yoktu. Dediğim gibi DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptıktan sonra böyle oldu. Eski sürücüyü yüklediğimde bir şey değişmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem:
I3 4170
GTX 750 Ti
8 GB Ram
Windows 10 64 Bit
Bilen birileri yok mu?

Son düzenleme:
Ekran kartın monitöre VGA ile bağlıysa bu sorun oluşabiliyor, HDMI yada DVI deneyin.
Maalesef sadece VGA destekliyor monitör. Dediğim gibi silip tekrar yükledikten sonra böyle oldu. Tek sorum var şimdi. Ekran kartım arızalı mı? Witcher 3'te Ultra ayarlarda 75+ FPS alıyorum GTA 5'te aynısı . Ekran kartından değil sorun umarım.

Maalesef sadece VGA destekliyor monitör. Dediğim gibi silip tekrar yükledikten sonra böyle oldu. Tek sorum var şimdi. Ekran kartım arızalı mı? Witcher 3'te Ultra ayarlarda 75+ FPS alıyorum GTA 5'te aynısı . Ekran kartından değil sorun umarım.
Ekran kartında sıkıntı olcağını zannetmiyorum, VGA ile bağlandığı için oluşuyor bu sorun benim eski bilgisayarımda tek VGA çıkısı vardı fazla olmasada titreme dalgalanma yapıyordu, o yüzden sorun tamamiyle VGA'dan kaynaklı çünkü ekran kartından çıkan dijital veri analoga dönüştürerek gönderir, VGA ile bağlıysa bu bi miktar performans kaybına sebep olurken yanında böyle sorunlarda getiriyor oyüzden uzak durun mecbur kalmadıkça.

Ekran kartında sıkıntı olcağını zannetmiyorum, VGA ile bağlandığı için oluşuyor bu sorun benim eski bilgisayarımda tek VGA çıkısı vardı fazla olmasada titreme dalgalanma yapıyordu, o yüzden sorun tamamiyle VGA'dan kaynaklı çünkü ekran kartından çıkan dijital veri analoga dönüştürerek gönderir, VGA ile bağlıysa bu bi miktar performans kaybına sebep olurken yanında böyle sorunlarda getiriyor oyüzden uzak durun mecbur kalmadıkça.
Teşekkür ederim. Sorun ekran kartından değilse benim için titremesi o kadar da önemli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı