Çözüldü GTX 750 Ti fanı birden hızlanıyor ve 1-2 saniye sonra normale dönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KillVerine

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım ASUS GTX 750 Ti tek fan modeli. Bu aralar videoda gördüğünüz gibi fan otomatikte iken masaüstünde de oyunda da olsam fan birden %100 oluyor 1-2 saniye sonra normale dönüyor ve 10-15 saniyede bir bu durum tekrar ediyor ama eğer %40'a sabitlersem bu durum olmuyor. %40'ın altına sabitler isem yine 1-2 saniye boyunca süpürge gibi çalışıyor. Bu çok sinir bozucu bir durum. Umarım yardımcı olursunuz.
Not: Ekran kartı sürücüsü güncelliyemiyorum. Fotoğraftaki hata çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    554,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
472.12 son sürüm.

472.12'ye güncelliyemiyordum. Bende NVIDIA Experience silip tekrar kurdum şu an düzeldi.

MSI Afterburner programını kaldır fan ayarları ile oynadığın için böyle oluyor.

Programı sildim bilgisayarı yeniden başlattım ama sorun hala devam ediyor 🙁
MSI Afterburner uygulamasını güncelledim ve fanı %41'e sabitledim. Süpürge gibi çalışma durumu ortadan kalktı ama fan yükte olsun ya da olmasın fan %41'de çalışıyor. Biraz fazla ses yapıyor ve belkide fanı gereksiz zorluyorum ama şuan bulabildiğim çözüm bu.
472.12 son sürüm.

472.12'ye güncelliyemiyordum. Bende NVIDIA Experience silip tekrar kurdum şu an düzeldi.

MSI Afterburner programını kaldır fan ayarları ile oynadığın için böyle oluyor.

Programı sildim bilgisayarı yeniden başlattım ama sorun hala devam ediyor 🙁
MSI Afterburner uygulamasını güncelledim ve fanı %41'e sabitledim. Süpürge gibi çalışma durumu ortadan kalktı ama fan yükte olsun ya da olmasın fan %41'de çalışıyor. Biraz fazla ses yapıyor ve belkide fanı gereksiz zorluyorum ama şuan bulabildiğim çözüm bu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    362,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı