Çözüldü GTX 750 Ti FurMark testinde görüntü bozulması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hnakkr

Hectopat
FurMark testinde aşağıdaki gibi oluyor PC, ara ara siyah ekranda kalıyor. Bazen de HDMI no signal yazısı çıkıyor.
FurMark testim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazen masaüstün de CPU ve GPU kullanımı %100 oluyor takıla takıla fareyi oynatabiliyorum.
DDU programını defalarca güvenli modda denedim ve NVIDIA'nın farklı sürümlerini hatta Windows 8.1 için olanını bile denedim sorun çözülmedi.
RAM testini Windows bellek tanılama ile yaptım RAM'lerde sorun bulmadı.
SSD ve HDD testinde bir sorun çıkmadı.
Technopat'daki paylaşımlarda gördüğüm hitmanpro, Kaspersky, Malwarebytes ile virüs taraması yaptım. Sonuç temiz.
Özellikle oyun falan açınca eskiden 60 FPS ile oynarken şu an FPS 5-10'lara düşüyor.
Intel HD Graphics'i BIOS'tan devre dışı bıraktım sorun çözülmedi.
Windows Update'leri sürekli güncelledim, Windows orijinal değil kendi sitesinden indirdim. Crack KMS gibi programlar kullanmadım.
Otomatik driver bulan acayip programları bilgisayarıma hiç kurmadım.
Defalarca format attım bilgisayara farklı Windows türlerini denedim(Home, Pro gibi), bilgisayar parçalarının driverlarını orijinal sitelerinden indirdim.(MSI, NVIDIA)
Anakart BIOS sürümü MSI'in kendi sitesinden son sürüme güncelledim sorun çözülmedi.
Yaklaşık 3 gündür araştırıyorum denediklerim bunlar, fikirlerinize açığım.
Sistem özellikleri.

Sistem.png

PSU markası: Xigmatek XCP-A500 X-Calibre 500W güç kaynağı.
Sıcaklık değerleri boşta ve oyunlarda en fazla 70 dereceyi görüyor, ısınma sorunu yok.
Sistem 7 yaşında acaba PSU mu ömrünü tamamlamış yeteri kadar güç veremiyor mu, yoksa ekran kartı mı ömrünü tamamladı.
PSU'dan şüphe etmemde ki sebep FurMark testinde GPU Power kısmı %10-%30-%50 sürekli değişiyor. %50'nin altındayken bilgisayar acayip kasıyor fare takıla takıla hareket ediyor. Sanki yeteri kadar beslenemiyor ekran kartı veya ben ekran kartına toz konduramıyorum :)
bir de ilginç bir şekilde FurMark testlerini 3-4 defa ard arada yapınca bir şekilde bazen 500 puan bazen 1500 en yüksek 2100 puan veriyor, YouTube da GTX750 Ti 2500 puan çıkıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

Evde tek masaüstü bilgisayar var maalesef yedek PSU da yok. Yarın bilgisayarcıya sadece ekran kartını söküp mü götürsem koca kasayı alıp götürmekte istemiyorum, ekran kartına yazılımsal olarak driver haricinde yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Evde tek masaüstü bilgisayar var maalesef yedek PSU da yok. Yarın bilgisayarcıya sadece ekran kartını söküp mü götürsem koca kasayı alıp götürmekte istemiyorum, ekran kartına yazılımsal olarak driver haricinde yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Cevaplarınız için teşekkürler.
PSU hariç her şeyi yapmışsınız. Ekran kartı bozulmuş olabilir.

Geri
Yukarı