HD7850 FurMark testinde çizgili görüntü bozulması

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde HD7850 2 GB model ekran kartı mevcut. Kart ile FurMark testi yaparken kart ısınmaya başladıktan 1-2 dk sonra PC donuyor ekran çizgi çizgi oluyor ve reslemeden PC'yi düzelmiyor. İnternette gezerken bir sorun yaşamadım. Left 4 Dead oyunadım biraz ekran kartı kullanımı düşükken sorun olmadı ama FPS sabitlemeyi kaldırdım 150-200FPS oldu ve kart ısınmaya başladı daha sonra aynı şekil kilitlendi ve ekran yine çizgi çizgi oldu. PSU sıfır geldi 750W Bronze Gamepower PSU. İşlemcim de 1600 AF. Fan hızını arttırdım ama sorun devam ediyor. Sorunu çözmenin bir yolu var mıdır?

IMG_5566.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
fiyat ne kadar tutar hocam bir de bildiğiniz yer var mı

Hiç tamir ettirmedim ancak 200TL'den aşağı tutacağını sanmıyorum, hemen de yapılmıyor bildiğim kadarıyla birkaç hafta tamirden gelmesini bekleyebilirsiniz (yoğunluktan dolayıdır yoksa yapılan işlem bir saat sürmeyebilir).

Örnek olarak bir tamirci vereyim. Birkaç videosunu seyrettim, dükkanın yorumlarına baktım sen de incele istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç tamir ettirmedim ancak 200TL'den aşağı tutacağını sanmıyorum, hemen de yapılmıyor bildiğim kadarıyla birkaç hafta tamirden gelmesini bekleyebilirsiniz (yoğunluktan dolayıdır yoksa yapılan işlem bir saat sürmeyebilir).

Örnek olarak bir tamirci vereyim. Birkaç videosunu seyrettim, dükkanın yorumlarına baktım sen de incele istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burası güvenilir değil zaten iyice bozup geri veriyor.

Merhaba, elimde HD7850 2 GB model ekran kartı mevcut. Kart ile FurMark testi yaparken kart ısınmaya başladıktan 1-2 dk sonra PC donuyor ekran çizgi çizgi oluyor ve reslemeden PC'yi düzelmiyor. İnternette gezerken bir sorun yaşamadım. Left 4 Dead oyunadım biraz ekran kartı kullanımı düşükken sorun olmadı ama FPS sabitlemeyi kaldırdım 150-200FPS oldu ve kart ısınmaya başladı daha sonra aynı şekil kilitlendi ve ekran yine çizgi çizgi oldu. PSU sıfır geldi 750W Bronze Gamepower PSU. İşlemcim de 1600 AF. Fan hızını arttırdım ama sorun devam ediyor. Sorunu çözmenin bir yolu var mıdır?

Eki Görüntüle 1213015

Şu ikisi güvenilir. Benim de R9 270X kartım da aynı arıza var bende birine vereceğim.

Hocam güvenilir değil derken ne gibi bende göndermyi düşünüyorum da ensa bilgisayara.

Eksik gönderiyorlar geri. Kartlar gelince sigara kokuyor hep. Bir kartı 3-4 ay da teslim ediyorlar. Özenli çalışmaları yok. Yalandan 2 makine alıp tamir işine başlamışlar gibi havaları var. Kartların çoğunu yapamadıkları zaman hemen bu kart olmuyor tamamen susmuş diyerek geri veriyorlar. Halbuki sorun yok kartta. Bunun örneğini yukarı da verdiğim iki servisin videosun da gördüm. Kartların arkasında ensa bilgisayar yazılı yapışkanlı kağıt var adam 10 dakika da çalışır hale getiriyor kartı müşteriye de kart sustu bu daha görüntü vermez diyerek geri vermişler diyordu dalga geçiyordu ensa ile iş böyle yapılır diye. Hatta donanım haber forum da vardı bir konu. Adam kart göndermiş kartın çipini çatlatıp geri vermişler iyi kötü görüntü veren kartımı çöp ettiler öldü fiyatına satmak zorunda kaldım diyordu birisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı