GTX 750 Ti oyunlarda aniden 3-4 FPS'ye düşmesi

SeymenGüzelordu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Kendi gözlemlerine göre 1 saatten fazla bilgisayar kullanımı ve özellikle akşam saatlerinde oyun oynarken , 30-40 saniyeliğine oyun ve tüm Windows'ta 3-4 FPS'e iniyor. İlk olarak bunu Arma 3'de sonra MB Warband, War Thunder ve AC Originste'de gördüm kaynak izliycisinde baktığımda FPS 3-4 olduğunda Katı önbellek hatasının %100'lere çıktığını fark ettim kısa süreli ve seyrek olsa da artık beni rahatsız etmeye başladı. Donanımsal bi hata mıdır hiçbir fikrim yok sizlere danışıyorum.

İşlemci: i5 4460
Anakart: Asus H97
RAM : Corsair Venganence (kırmızı renk DDR3 2x4 GB MHz'den emin değilim CPU-Z 3400 yazıyor başka bilgi vermemiş )
Ekran Kartı : Asus 750Ti

Ek:

dsad.png

Oyunları hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
Oyun sabit diskte mi kurulu? eğer öyleyse;
CrystalDiskMark ve CrystalDiskİnfo ile test edip sonuçları paylaşın.

Ayrıca BIOS, Windows ve diğer sürücüler güncel mi? bunları kontrol edin.
Temiz Windows ve sürücü kurulumu yapıp öyle test etmenizi tavsiye ederim.

Tüm güncellemeler yapıldı, Temel Sistem Bakım Yönergesi çoğunlukla yapıldı, Asc güncellendi ve aktif hale getirildi . Yine Asc Defrag (sanırım disk şeysi) bugün yapılacak, Crystal Disk İnfo sonuç İyi çıktı , diğer programı anlamasamda antivürüs taraması ve Asc taraması açıkken 100mb/sn okuma ve yazma hızı buldu. Tekrar denenecek. Oyun Hdd de kurulu ve uygulamalar onun üstüne yapıldı. Tekrar değerlendirme yapıp 2-3 güne sizlere bildireceğim.

IOBit ürünlerini kullanmayınız. Bu programlar sistemi hantallaştırır. Advanced System Care, Defrag IOBit ürünleridir.
Sistem bakım yönergelerinde ki programlar yeterlidir.

Günlük temizlik için CCleaner ya da Wise Disk Cleaner öneririm.

Önerinizi dikkate alıcam. Peki bu Ram daki katı önbellek hatası ne olucak benim asıl konu açma sebebim oydu moderetörler başlığı değiştirmişler, kasmalara sebep olan o değilmi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı