GTX 750 Ti oyunlarda düşük GPU kullanımı

Gapirkont

Kilopat
Bazı oyunlarda gayet iyi ekran kartı kullanımı fakat bazı oyunlarda darboğaz olmadığı halde (CPU %40-70 civarı GPU %40-60) GPU ve CPU kullanımı gerçekten düşük oluyor. Ekran kartı kendini yormuyor işte falan demeyin çünkü ben bu ekran kartını LOL'de TF'lerde 40 FPS'lere düşsün diye almadım. Ekran kartım çok üst düzey değil evet ama testlerini izliyorum 120FPS'nin altına inmiyor ve GPU hep %99 kullanıyor. Bende böyle olması gerçekten canımı sıkıyor. Bütün driverlerim güncel. Yeni format attım PC'ye.

8 GB 1600MHz RAM.
300W PSU.
i3 3240 3.4GHz.
GTX 750 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı işlemcinle %15-20 arası darboğaz yapıyor. Bilgisayarı performans moduna alıp öyle test et. İnternette izlediğin testlerde ise genellikle 3000Mhz ve üstü RAM kullanıyorlar testlerde okadar yüksek FPS almasının sebebi budur.

Darboğaz ya da PSU.
Edit: Yukarıdaki arkadaşlar yazmış. Yeni gördüm. Yorumda silinmiyor kaldık böyle :D

Ancak şunu söyleyebilirim LOL’de ekran kartı aşırı önemli konumda değil biraz da işlemci gerek. Yani ekran kartının tek başına %99 çalışması sana 200 FPS vermez LOL’de. Youtuberları izle adamların bilgisayarı TF dışında 200 FPS TF girince bile 100’e düşüyor.

Son düzenleme:
gtx 1080 kart var ve lolde %15 de çalışıyor 150-240 fps arası dönüyor hiç çalışmıyor sanki bütün yük işlemcide çok kötü.

H
Darboğaz ya da PSU.
Edit: Yukarıdaki arkadaşlar yazmış. Yeni gördüm. Yorumda silinmiyor kaldık böyle :D

Ancak şunu söyleyebilirim LOL’de ekran kartı aşırı önemli konumda değil biraz da işlemci gerek. Yani ekran kartının tek başına %99 çalışması sana 200 FPS vermez LOL’de. Youtuberları izle adamların bilgisayarı TF dışında 200 FPS TF girince bile 100’e düşüyor.
Hocam ekran kartı değil de en azından işlemci %100 çalışsa keşke

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı