2400G LOL'de düşük GPU kullanımı

ahmeths

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, dün overclock işine giriştim ve ilk olarak belleğimi -3000 MHz- 3200'e OC etmeyi denedim ve ilk denememde başarısız oldum. CL 14 seçmişim istemeden: D. BIOS reset atıp düzelttim. İkinci denememde ise 3200'e CL 16 değeriyle ulaşabildim. Sonrasında işlemcimi 3.8 GHz'ye, Vega 11'i 1400 MHz'ye alıp voltajını da ona göre ayarladım. 1.16V civarında olması lazım. Sonrasında her sey iyi gidiyordu fakat Forza Horizon 4 oyununda yasadığım takılmaları giderememişti. Forza'ya girdim ancak takılmalar devam ediyordu. Sonrasında 1240 MHz'ye geri düşürdüm. Bir LOL girip deneyeyim dedim ki denemez olaydım. GPU clock nedense 400 ile 1240 arasında gidip geliyor ve FPS sürekli dibe vuruyordu 0.5-1 saniye aralıklarla. Ayarlarım 1080P Ultra (120 FPS > 15 FPS gibi). Bu sorunun çözümü nedir acaba?

DÜSÜK MHZ.png

Sistem:

• Ryzen 5 2400G.
  • 16 GB Corsair Vengeance LPX (2x8) 3000 MHz > 3200 MHz.
  • MSI B450M PRO M.2.
  • Cooler Master B500 550W 80+

Dipnot: GPU kullanimi neden %65536 bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklemediyseniz ryzen master yükleyin işlemci ve dahili gpu overclock unu oradan yapın ve performansı izleyin. Ayrıca optimizasyon sıkıntısı olmaması için chipset ve biosunuzun güncel olduğundan emin olun.

Yüklemediyseniz ryzen master yükleyin işlemci ve dahili gpu overclock unu oradan yapın ve performansı izleyin. Ayrıca optimizasyon sıkıntısı olmaması için chipset ve biosunuzun güncel olduğundan emin olun.
C sürücüsüne format atarak dün gece cözdüm sorunu . AMD overdrive uygulamasi arkaplanda calisan uygulamalardan kaynakli bir fps problemi yasadim sanirim . Bundan sonra Ryzen Masterdan yapacagim . Biostan yapinca eski haline döndürmek biraz zorlasabiliyor..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı