GTX 750 Ti Oyunlarda FPS Sorunu

sahinemir

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
GTX750Tİ 2GB
İ3 4160
4 GB RAM

Bu bilgisayar Casper fakat ben ekran kartı takviyesi yaptım. Bu sistemle neredeyse her oyunda drop ve kasma sorunu yaşıyorum. Bu sorun için 2-3 forumda 10-15 defa başlık açtım fakat kimse tam anlamda ilgilenmedi ve artık çok sıkıldım bu FPS sorunundan. Harrdiskden olabilirse diye değerleri atıyorum. Harddiskden olabileceğini düşünüyorum.

Windows'un arama yerinde birşey ararken bile çok yavaş arıyor mesela fotoğraf görüntülemek istiyorum 20 saniyede falan gösteriyor. Oyunlarda sıkıntım her oyunda var neredeyse. GTA V aşırı donma ve FPS sorunu yaşıyorum her ayarda hatta ekstra grafik düşrücüyle denedim onda bile donuyor kasıyor. Borderlands 2, Batman:Arkham City, Bioshock İnfinite, Battlefield 3, The forest. Bunlar denediğim oyunlar ve hepsinde donma ve FPS sorunu var. Hepsinde ara menüler çok yavaş geçiyor. Ayriyetten CS:GO'da bile aşırı derecede donma sorunum var oyunu eskiden tıkır tıkır donmadan 300 FPS'de oynardım şimdi saniye başı drop yiiyorum bir servere girmesi saatlerimi alıyor. BIOS güncellemedim PC'yi aldığımdan beri ekran kartı takviyesi yaptım güncellemem gerekirmiydi. Bu sorunuma yardım etmenizi umuyorum. Şimdiden teşekkürler :(

HDTune_Benchmark_WDC_____WD5000AAKX-00ERM.png

HDTune_Error_Scan_WDC_____WD5000AAKX-00ERM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının driverlarını yükleyin ve RAM takviyesi yapın. Dediğiniz oyunlar CS:GO hariç hatta belki o bile 4GB RAM ile yetinecek oyunlar değiller. Chrome'da dolaşmak için bile 8GB olması lazım en bence.

MSI Afterburner yükleyin, oyunlarda neyin sıkıntı çıkardığını ondan anlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı