GTX 750 Ti Sistemde GTA 5 Kasma

Onurst

Hectopat
Arkadaşlar sistemde 4 GB RAM var.

GTX 750 ti ekran kartı

CPU Intel(R) Core(TM) i3 CPU 550 @ 3.20GHz

Oyunu oynarken kasmalar yaşıyorum. Geforge experience oyun için yüksek ayarlarda çalışır diyor optimium ayarlarda. Sizce RAM mı yetmiyor ekran kartı mı? Bu arada ekran kartı Asus GTX 750 ti-ph modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın gayet iyi ve RAM'de yeterli ancak i3 550 iyi bir seçenek değil. Onu i3 3210 yaparsan daha iyi olur.

GTA 5 gibi geniş texture alanına sahip bir oyunu 4 GB RAM ile oynatırsan sorun yaşarsın. Bence bellek sorunun var. İ3 520, GTX 750Tİ'nin yükünü taşıyabilir. Darboğaz oluşsa bile küçük bir miktar oluşacaktır.

Kalbim çok temizmiş. :) İçimden geçti bu anakarta sahip olduğun. 8 GB'a kadar bellek destekliyor. Fakat mutlaka BIOS güncellemesi yap. BIOS güncellemesi yapmadan 4 GB'dan daha fazla RAM görmüyordu sanırım. Bizim başımıza da geldi bu sorun.

Bir ara güncelledim ama en son sürüm değil. BIOS sıkıntılı, güncelleme sıkıntılı biraz. Jumper falan :)

Peki emin misin RAM'ı yükseltince düzeleceğine?

Evet, jumper ile uğraşman lazım biraz. Ama bu forumda Recep hocam bu anakart için BIOS update rehberi hazırlamış. Ben ona bakarak yaptım.

İşlemci eski biraz. İşlemciden olamaz mı? Herhangi bir 4x4 RAM alsam olur mu? Hızı falan önemli mi?

Oyun açıkken RAM % 94 falan kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı