GTX 750 Ti sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Seçgin

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
ssd: 120gb hdd: 480gb ST35003
Ekran kartı
gtx 750 Ti
Anakart
Intel H61 1600 MHz DDR3
İşlemci
Intel Core i7-2600 İşlemci
Merhaba, son 1 aydır aldığım mavi ekran minidump dosyalarını kaydettim ve Drive'a attım. RAM'de sıkıntı yok tarama yaptım. SSD ve hard Disk'e de tarama yaptım bir şey çıkmadı ama bir aralar hard Disk'le ilgili sorunlar yaşıyordum. İşlemciye de tarama yaptım gene bir şey çıkmadı. Anakart arızalı olabilir diyen vardı 2 saat tarama yaptım bir şey çıkmadı ve anakart arızalı olsaydı bilgisayar çalışmazdı diye düşünüyorum. Bu arada BIOS'da güncel. Umarım yardımcı olursunuz.

Minidump: Minidump-Drive

Yardım edebilecek var mı?

Arkadaşlar daha fazla mavi ekran hatası almaya başladım, yardım edebilecek yok mu hiç?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnceledim ve sorun çözüm önerisi olarak Vanguard'ı silip geri yüklemeyi önereceğim. @Seçgin Vanguard'ı silip geri yükleyiniz ve sonra sistemi gözlemleyiniz. Sorun çözülürse belirtirseniz sevinirim.

Tamamdır deniyorum.
Vanguard'ı sildim sonra yüklerim eğer ki bir sıkıntı çıkmazsa veya da çıkarsa yazarım.

İnceledim ve sorun çözüm önerisi olarak Vanguard'ı silip geri yüklemeyi önereceğim. @Seçgin Vanguard'ı silip geri yükleyiniz ve sonra sistemi gözlemleyiniz. Sorun çözülürse belirtirseniz sevinirim.

Şimdi de böyle bir hata geldi. Bu hata 1 defa gelmişti bana bu da 2. gelişi.

Bu arada fotoğrafı son anda çektim :D

@Enes3078 merhaba, dün saat 23 gibi WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası aldım. Normalde bilgisayarı açık bırakıp salona gitmiştim ve 2'de falan odama geldim ve bir baktım ki bu sefer bu hatayı vermiş. Bu arada 5 ay falan oluyor galiba o zamanlarda bilgisayarımı açtığımda siyah ekranda kalıyordu ve görüntü gelmiyordu sonra bilgisayarın içini açtım temizledim ve düzeldi ama bu sefer de bir program açtığımda bilgisayardan açılış sesi geliyordu ve program çöküyordu. Bunu da söylemek istedim, belki daha yardımcı olabilmişimdir.

Minidump: whea uncorrectable error-drive

@Enes3078 mesajımı gördünüz mü?

Dosya Ekleri

• 5C4894FD-E677-45C7-AA30-03079F4F0DA6.jpeg
    5C4894FD-E677-45C7-AA30-03079F4F0DA6.jpeg
    235,5 KB · Görüntüleme: 37
MSI Afterburner'ı kaldırın ve ek olarak Vanguard'ı da kaldırın. Afterburner'ı kurmayın bir süre fakat Vanguard'ı kaldırdıktan sonra kurabilirsiniz. Sonucu bekliyor olacağım.

MSI Afterburner'ı kaldırın ve ek olarak Vanguard'ı da kaldırın. Afterburner'ı kurmayın bir süre fakat Vanguard'ı kaldırdıktan sonra kurabilirsiniz. Sonucu bekliyor olacağım.

Tamamdır deniyorum.

@Enes3078 hocam MSI Afterburner'ı sildim ve bir sıkıntı çıkmadı sonra yeniden yüklediğimde ise ekran dondu ve ses falan gelmedi bilgisayardan ama mavi ekran hatası da vermedi, dondu kaldı öyle. Ben de yeniden başlattım. Sorun MSI'da sanırım. Ben MSI Afterburner'da overclock yapıyorum ve FPS değerlerime bakıyorum ve o programa ihtiyacım var bunun bir çözümü falan yok mu? Çok lazım o program bana.(overclock yapmadan önce de mavi ekran alıyordum)

Pek bilgim yok ama Overclock'u PC'yi yakacak kadar yaptınız mı? O olay bende de oldu Overclock'u azıcık düşürdüm çözüldü.

Sıcaklık değerleri 73 dereceyi geçmiyordu.

Overclock işleminizi BIOS'tan yapıp FPS sayacı için de yalnızca RivaTuner'ı açabilirsiniz. Sonucu bekliyor olacağım.

Tamamdır bir de öyle deneyeyim.

bu arada işlemcime overclok yapabiliyor muyum ve son olarak ekran kartıma da bios'tan overclok edebiliyor muyum?

@Enes3078 az önce video izlerken gene whea uncorrectable error hatası aldım. minidump dosyasını drive'a attım.

whea uncorrectable error: whea uncorrectable error-drive

@Enes3078 merhaba saat 18:14'te gene bir mavi ekran aldım ve gene whea hatası aldım bir türlü düzelmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı