GTX 750 Ti sistemde performans düşük ve görüntü bulanık

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün bilgisayarımı formatladım. Bugün oyunlarda kasma söz konusu. CS:GO'da 120 FPS'in altına pek düşmezken şu an da 20-35 arası FPS almaktayım. Sebebi nedir çözemedim. Ekran kartı ayarlarımı yanlış yaptım sanırım. Ekran kartı için NVIDIA GeForce Experience yükledim ve oradan güncel driverı indirdim kurdum. Ek olarak oyun harici kullanımda sorun yokken Silkroad oyununda ekran sanki uzakmış gibi ekran bulanık ve yazılar çok ince gözüküyor. Bu görüntü sorununa anlam veremedim.

Sistemim:

i5-2500K.
GTX - 750 Ti.
Samsung 250 GB 860 Evo.
Monitör: ASUS VG248QE 144 Hz'dir.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• nvidia 1.png
    nvidia 1.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 59
  • nvidia 2.png
    nvidia 2.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 45
  • nvidia 3.png
    nvidia 3.png
    8,6 KB · Görüntüleme: 44
NVIDIA Denetim Masası üzerinden ayarları varsayılan ayarlara çevirin siz süper örneklemeyi falan 2X yapmışsınız bu ekran kartına ağır bir yük bindirir tahminim kasma bu yüzden.

Merhaba arkadaşlar, dün bilgisayarımı formatladım. Bugün oyunlarda kasma söz konusu. CS:GO'da 120 FPS'in altına pek düşmezken şu an da 20-35 arası FPS almaktayım. Sebebi nedir çözemedim. Ekran kartı ayarlarımı yanlış yaptım sanırım. Ekran kartı için NVIDIA GeForce Experience yükledim ve oradan güncel driverı indirdim kurdum. Ek olarak oyun harici kullanımda sorun yokken Silkroad oyununda ekran sanki uzakmış gibi ekran bulanık ve yazılar çok ince gözüküyor. Bu görüntü sorununa anlam veremedim.

Sistemim:

i5-2500K.
GTX - 750 Ti.
Samsung 250 GB 860 Evo.
Monitör: ASUS VG248QE 144 Hz'dir.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Güç yönetim modunu maksimum performans yapın

NVIDIA Denetim Masası üzerinden ayarları varsayılan ayarlara çevirin siz süper örneklemeyi falan 2X yapmışsınız bu ekran kartına ağır bir yük bindirir tahminim kasma bu yüzden.
Varsayılan ayarlara çektim ve güç yönetim modunu maksimum performans yaptım fakat 40-50 Fps arası veriyor şuan. Silkroad' da ki görüntü netliği düzeldi.
Güç yönetim modunu maksimum performans yapın
Söylediğiniz gibi yaptım.
Silkroad' da ki görüntü netliği düzeldi.

Hocam bende ASUS'un tek fanlı modeli var. NVIDIA'nın sitesinden son sürücüyü indirip kurduğum zaman FPS düşüşü ve drop oluyordu. ASUS'un kendi sitesinden önerdiği driverı indirdiğimde düzelmişti. Belki sende de işe yarar
Deniyorum hemen. Geforce experience i kaldırayım mı ve Software and Utility tam olarak ne driverı oluyor ? @enesgirgin5151

Son düzenleme:

Geri
Yukarı