Kerem Ay

Decapat
Daha fazla  
Dün akşam oyun oynadıktan sonra bilgisayarı normal bir şekilde kapattım. Sabah yeniden açmaya çalıştığımda güç düğmesine ne kadar basarsam basayım bilgisayar hiçbir şekilde bir tepki vermedi. Bilgisayara elektrik gidiyor ekran kartı ve anakart üzerindeki LED'lerden anlayabiliyorum. İşlemciyi, RAM'i, ekran kartını değiştirdim çalışan parçalarla ama hiçbir tepki yok. güç düğmesine bastığımda bir fan bile saliselik tepki vermiyor, sanki elektrikler gitmiş gibi yardımcı olursanız sevinirim.
i3 6100 3.7 GHz.
ASUS GTX 750 Ti.
ASUS H110M-K anakart.
8 GB DDR4 2133 MHz RAM.
Frisby FOEM 500 watt güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam oyun oynadıktan sonra bilgisayarı normal bir şekilde kapattım. Sabah yeniden açmaya çalıştığımda güç düğmesine ne kadar basarsam basayım bilgisayar hiçbir şekilde bir tepki vermedi. Bilgisayara elektrik gidiyor ekran kartı ve anakart üzerindeki LED'lerden anlayabiliyorum. İşlemciyi, RAM'i, ekran kartını değiştirdim çalışan parçalarla ama hiçbir tepki yok. Güç düğmesine bastığımda bir fan bile saliselik tepki vermiyor, sanki elektrikler gitmiş gibi yardımcı olursanız sevinirim.
i3 6100 3.7 GHz.
ASUS GTX 750 Ti.
ASUS H110M-K anakart.
8 GB DDR4 2133 MHz RAM.
Frisby FOEM 500 watt güç kaynağı.

Kanka bende de aynı durum aynı ekran kartında oldu bugün ekran kartını söküp taktım düzeldi. fakat ben yazılımsal olduğunu düşünmeye başladım nedeni ise dün iki kere mavi ekran yedim 7 dakika aralıkla minidump dosyasını analiz yaptığımda ekran kartının yazılımıyla alakalı olduğunu gördüm eski sürücüye ya da yeni sürücü geldiğinde temiz kurulum yapacağım ve çok saçma bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU model olarak biraz sıkıntılı, PSU'dan olabilir. RAM'leri de kontrol edin.

Geri
Yukarı