GTX 750 Ti tek fan FurMark'ta sabit 95 derece

JuniorFd

Hectopat
Termal macunu yenilendi, tüm sürücüleri güncel ancak yükte 95 derecede çalışıyor. Tek fanlı modeli tamam ama neden bu kadar ısınıyor, neden? Kasa içi hava akışı da iyi kartın. Kendinde bir problem olmalı fakat aklıma bir şey gelmiyor. Fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok ya fan yüzde yüze geliyor sesinden anlıyorum ısınıyor yani, boşta 40 derece yükte 90-95 sabit fps drop ya da oyun içinde herhangi bir problemi yok sadece fan sesi oluyor ama nedenini bulamadım.

OC filan yaptınız mı? Sorun ne zaman olmaya başladı?
Hayır oc hiç uğraşmadım, 1,5 sene önce aldım ilk 5 ay falan sadece ekrana görüntü almak için kullandım sonra yükte yine böyle yükseldiğini farkettim, macun değişimi yaptım, ama sonuç yine aynı, kartın soğutucu bloğunda 4 vida yeri var ve 3 tanesi takılı birisi yok ben ilk macun değiştirirken de böyleydi ama ben kartı ilk aldığımda teknik bilgim olmadığı için satıcıya bunu söylemedim sonuçta sıfır ürün aldım jelatinini ben yırttım yani, 3 vidası takılı ama şöyle baktığımda heryer temas ediyor, temassızlıktan dolayı ısındığını düşünmüyorum direkt gpu ya da pcb ile alakalı olabilir.

Dostum oraya boşuna vida yeri koymamış fabrika. Oraya vida bulman gerek.
Teşekkür ederim ilgin için akşam vida ayarlayıp deneyeceğim bakalım.
Dostum oraya boşuna vida yeri koymamış fabrika. Oraya vida bulman gerek.
Hocam 3 vidayı 2 ye düşürdüm çapraz attım macunu biraz fazla sürüp sıkıştırdım iyice 76 yı geçmedi tam yükte, 5 tl lik macunla aldım bu performansı kaliteli bir macun alıp 4 vida atınca 70 i geçmez diye umuyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı