GTX 750 Ti tek fan ısınıyor

Hanginize inanayım biriniz OC ile bile 80 dereceye çıkmaması lazım diyor biriniz 95 derece diyor?

Hocam arkadaşla farklı şeyler söylememişiz ki 95 derece en yüksek limit ben en yüksek limit 80 derece demedim. 80 derece bu kart için yüksek bir sıcaklık dedim ki öyle de yüksek bir sıcaklık. Zaten olay macunla alakalı çözmüşsünüz sanırım tam okumadım. Örnek olarak bende GTX 750 2 GB ekran kartı var. OC yaptığım halde %50 fanda 60 dereceyi geçmiyor. Sıcak havalarda %65 yapıyorum fan hızını. Tabi aynı kart değiller ancak neredeyse aynılar benim kartımda tek fanlı. Bu arada bende Arctic MX4 2019 termal macun kullanıyorum.

Hocam arkadaşla farklı şeyler söylememişiz ki 95 derece en yüksek limit ben en yüksek limit 80 derece demedim. 80 derece bu kart için yüksek bir sıcaklık dedim ki öyle de yüksek bir sıcaklık. Zaten olay macunla alakalı çözmüşsünüz sanırım tam okumadım. Örnek olarak bende GTX 750 2 GB ekran kartı var. OC yaptığım halde %50 fanda 60 dereceyi geçmiyor. Sıcak havalarda %65 yapıyorum fan hızını. Tabi aynı kart değiller ancak neredeyse aynılar benim kartımda tek fanlı. Bu arada bende Arctic MX4 2019 termal macun kullanıyorum.
Ben tamamen macunla alakalı olduğunu sanmıyorum, kartın markası Quadro, yani Asus falan olsa böyle olmazdı sağlam bir macun alıp deneyeceğim bakalım umarım sorun macundur.

Bir ihtimal egzoz fanını ice üfleyerek şekilde takmış olabilirsiniz. Eğer öyleyse dışarı hava atacak şekilde yeniden monte edin.
Yok be reis biliyorum egzoz fan çalışma prensibini, kartın kapasitesi bu bence 1080p 144 fps te yüzde yüz yükte 85 e dayanıyor soğutma bloğu intel stok fanla aynı nerdeyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı