GTX 750 Ti vs GTX 1050 vs RX460

Kawa_iMilliye

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyy oyy ne zormuş bu bilgisayar toplamak 🥲. Az önce işlemci seçtim şimdi de ekran kartına takıldım. Alacağım işlemci AMD Ryzen 3 3300X. Yanına GTX1050 almayı planlarken önüme bir anda RX460 çıktı (4 GB model). Sonra biraz daha gezineyim derken önüme GTX750 Ti çıktı (2 GB);
(MSI Twin frozen GTX 750 Ti 2 GB).
(GTX 1050 MSI Gaming X).
(RX460 4 GB model (markayı bilmiyorum, sormadım).
Hepsini fiyatı 700TL.

Kişisel düşünceler:
(RX460'ın üzerinde boya izi varmış ilanda yazdığına göre, artık ekran kartına ne yaptılar bilemiyorum :D ?)
(GTX1050 de pazarlık payı varmış, o yüzden cezbedici geldi.)
[GTX 750 Ti ise MSI model (ister istemez dikkatimi çekti :D)].

Ekran kartları hemen hemen birbirine yakın ama hangisini seçeceğimi bilemedim?

Bütçe: Aşıldı bile nasıl toparlayacağım bilmiyorum :D . (800'ün üstüne çıkmamalı). [Sahibinden'den ise param güvende komisyonu düşünülmeli (fiyatın %10'u)].

Kısaca yine buralara düştüm, şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim!

Meraklısına diğer parçalar:
-Gigabyte B450M-H Micro ATX anakart (500TL).
-FSP hv Pro FSP550-51aac 550W PSU (400TL).
-Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3200MHz CL16 RAM (380TL).
-Ryzen 3 3300X (1100TL) (pazarlık olur umarım :) ).

Son düzenleme:
Dostum 2. el almak yerine buradan canavar gibi kartlar alabilirsin. Satıcı oldukça güvenilir ve orijinal sorunsuz mal satıyor ve çok ilgili. Alan Türk sayısı çok ve satış oranları da yüksek. Forumda da alan bir arkadaş vardı konusunu da bırakacağım.

Sorunu yoksa GTX 1050, RX 460'da alinabilir ama sorunluysa hic bulasmayin.
sorunlu olup olmadığını anlamak güç, malumunuz sokağa çıkma yasağı var üzerine birde il dışında bu arkadaşlar Sahibinden'nin GeT servisiyle yada PTT'nin kapıda ödeme sistemiyle almaya çalışacağım
Dostum 2. el almak yerine buradan canavar gibi kartlar alabilirsin. Satıcı oldukça güvenilir ve orijinal sorunsuz mal satıyor ve çok ilgili. Alan Türk sayısı çok ve satış oranları da yüksek. Forumda da alan bir arkadaş vardı konusunu da bırakacağım.

Şuan Çin'den Türkiye'ye kargo geliyor mu ki ?

Orada satilan kartlarinda hepsi 2.el zaten. Ayrica sadece vergisiz GTX 950'nin fiyati 1000 TL'ye denk geliyor, oradan almanin bir mantigi yok.

sorunlu olup olmadığını anlamak güç, malumunuz sokağa çıkma yasağı var üzerine birde il dışında bu arkadaşlar Sahibinden'nin GeT servisiyle yada PTT'nin kapıda ödeme sistemiyle almaya çalışacağım

GTX 1050 tercih edin.

Geliyor. ilk pandemi döneminden bu yana sıkıntı çıkarmadı bana. Daha Bugün baktım kartın birine 2 gün önce Türk bir arkadaş yorum atmış 12 günde geldi diye. Kendi Rx550 4gb kartımı satıp buradan almayı düşünüyorum ben de.
Orada satilan kartlarinda hepsi 2.el zaten. Ayrica sadece vergisiz GTX 950'nin fiyati 1000 TL'ye denk geliyor, oradan almanin bir mantigi yok.
En fazla vergi 115TL kesilmiş. Ortalama 35TL kesilmiş.

Ekran kartı kısmı için öncelik 1050 olmalı bana göre sonra 460. mesela anakart aldığında bakman gerek nasıl çalıştığına, işlemci geldiğinde de bir yere takıp bakman gerekcek. Yani deneyebileceğiniz parçalar elinizde bulunmalı yoksa hepsini toplayıp da bakmak biraz sıkıntılı olur.

Geri
Yukarı