GTX 750 Ti vs. RX 550

Arayıp sormakta fayda var. Eğer satılmış ise gerekli araştırmayı yapıp yine kart bulmaya çalışırım.
Hocam başka kart bulabilirsen önerilerini bekliyorum bu arada. Şimdi ekran kartı alırsam bidaha zor alırım o yüzden az da olsa iyi birşey olsun istiyorum.
Hocam başka kart bulabilirsen önerilerini bekliyorum bu arada. Şimdi ekran kartı alırsam bidaha zor alırım o yüzden az da olsa iyi birşey olsun istiyorum.
Hocam birde etherium 2.0 güncellemesini ile ekran kartlarının fiyatı dusucek demiş bir sitede bu guncelleme de Haziran'da olucakmis. Bu bilgi dogrumudur, doğruysa beklemem dahami mantıklı olur

Son düzenleme:

Hocam birde etherium 2.0 güncellemesini ile ekran kartlarının fiyatı dusucek demiş bir sitede bu guncelleme de Haziran'da olucakmis. Bu bilgi dogrumudur, doğruysa beklemem dahami mantıklı olur
Düşmesi zor. Çünkü ekran kartı çiplerinde kıtlık yaşanıyor.

Bir tane 750Ti buldum. İstersen bak.

Bütçeni umarım aşırı aşmıyordur. Bir tane GTX 1050 buldum.
Bu iki karttan biri zorunluysa GTX 750Ti al geç.
AMD mi NVIDIA mı dedin ya hani.

Bir tane 750Ti buldum. İstersen bak.

Bütçeni umarım aşırı aşmıyordur. Bir tane GTX 1050 buldum.
Bu iki karttan biri zorunluysa GTX 750Ti al geç.
AMD mi NVIDIA mı dedin ya hani.
Hocam arkadaş Konya' da ikamet ediyor. Konya içindeki ilanlarda pek fazla değil. Ben yine de bildiğim platformlardan araştırma yapıp eklerim.

İllaha bunlardan birini alacaksan rx550 derim. Ama biraz artırıp rx560 veya 1050ti gibi bir şeyler bak. Tabi bana sorarsan hiç kart alma bu dönem. Ortalık biraz yatışsın.

İşlemcinizin AMD olması AMD ekran kartı almanız gerektiğini göstermez ama eğer FreeSync veya G-Sync gibi özelliklerden de yararlanmak istiyorsanız monitörünüzün AMD'nin AdaptiveSync yani FreeSync tekonlojisini mi, yoksa Nvidia'nın G-Sync teknolojisini desteklediğini kontrol etmelisiniz. Ayrıca İşlemcinizin hangi ekran kartını zorlanmadan besleyebileceğini de kontrol etmek yararınıza olur. Ekran kartı ile işlemci arasında darboğazın yaşanmaması gerekir.
Benim bildiğim bir şekilde FreeSync'i G-sync gibi kullanabiliyoruz hatta Technopat'ın bir videosu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim bildiğim bir şekilde FreeSync'i G-sync gibi kullanabiliyoruz hatta Technopat'ın bir videosu var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Beni yanlış anladınız. SADECE FreeSync destekleyen bir monitörde G-Sync kullanamazsınız. O yüzden monitörün G-Sync'mi yoksa FreeSync'mi desteklediğini öğrenmek gerekir. Çoğu monitör hem FreeSync hem de G-Sync desteği vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı