GTX 750 Ti'ye 300 W PSU Yeter Mi?

Arkadaşlar yeni konu açmamak için bu yorumu yazıyorum.Sistemime gtx 750 ti taksam sorun yaşar mıyım ? güç kaynağım aşağıda okuyamayanlar için peak 350 w yazıyor. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci :İntel core 2 duoE4600
HDD : 1 adet 7200 rpm 320 gb
Anakart: asus p5kse
+1mause 1 klavye 1 wireless adap. 1 kamera 1 microfon

Dosya Ekleri

• güç kaynağı.png
    güç kaynağı.png
    125,6 KB · Görüntüleme: 473
Abi çıkıp hiddetlenmeyin hemen. Size kimse bilmiyorsunuz, anlamıyorsunuz demiyor. Dalgalanma elbet olacak, fakat 65W güç çeken bir işlemci nasıl bir yüke girecek de 200W çekecek ? Arkadaş GTX 750 Ti alacağına göre yeni sistem dizecek kadar para bulunmuyor elinde. Ben rahatsız değilim de adamı 300W'lık PSU'ya zorlayayım. İdareten (1 Yıl falan) rahatlıkla kullanılır. İlerde değişmek sistemin sağlığına.

Oyunda yetmez diyen arkadaş, boşta 300W yer demiş sistem. Abi nasıl bir dünyadasınız anlamıyorum. İşlemcim Phenom X4 965. TDP değeri 135W. Sistem boşta iken çektiği güç 30-40W. Bu sistemin boşta 300W çekmesine imkan yok. Sen diyorsun ben boşa mı aldım 700W. Sisteminde AMD işlemci + AMD ekran kartı var. Bir zahmet al en az 700W. Sağlam bir 600W da işini görürdü emin ol.

Ben çok biliyorum demiyorum. Fakat bildiklerim bu sisteme GTX 750 Ti'ın rahatlıkla bu sisteme takılabileceğini söylüyor. Çok çok sağlıklı olmaz. Ama PSU'da havaya uçmaz. R9 295x2 takmıyoruz sisteme.

Arkadaşım yazdıklarıma dikkat ettiysen eğer ben zaten boşta 300 Watt yer gibisinden bir ifade de bulunmadım. Sistem Max yükte de 600 - 700 Watt çeker diye bir ifade de bulunmadım. Soruyu soran arkadaşın alması gereken PSU miktarı 500 Watt civarında olmalı en azından sınırın biraz üzerinde olmalı ki problem çıkmasın. Ha kaldı ki 500 ya da 600 Watt aldı diye o değer in tamamını kullanacak diye bir şey de yok. Sistemindeki bileşenler ne kadar güç çekerse ama o sistemde 300 Watt donanım bileşenlerine zarar verir. Bu şekilde sistem toplayıp 300 - 400 Watt lık sertifikası dahi bulunmayan PSU kullanıpta güç yetmediğinde geri dönüşü olan çok cihaz var elimde. Ayrıca ben soruyu soran arkadaşa şu kadar Watt PSU kullan diye bir öneride de bulunmadım (Mr. Unfeeling).

Ben o arkadaşa cevap vermiyorum artık. Gerekli şeyleri yazdım. Üreticiler tarafından bileşenin harcayacagı maksimum yük degeri ortada. Bunun üzerine konuşmaya gerek yok.

Abi çıkıp hiddetlenmeyin hemen. Size kimse bilmiyorsunuz, anlamıyorsunuz demiyor. Dalgalanma elbet olacak, fakat 65W güç çeken bir işlemci nasıl bir yüke girecek de 200W çekecek ? Arkadaş GTX 750 Ti alacağına göre yeni sistem dizecek kadar para bulunmuyor elinde. Ben rahatsız değilim de adamı 300W'lık PSU'ya zorlayayım. İdareten (1 Yıl falan) rahatlıkla kullanılır. İlerde değişmek sistemin sağlığına.

Oyunda yetmez diyen arkadaş, boşta 300W yer demiş sistem. Abi nasıl bir dünyadasınız anlamıyorum. İşlemcim Phenom X4 965. TDP değeri 135W. Sistem boşta iken çektiği güç 30-40W. Bu sistemin boşta 300W çekmesine imkan yok. Sen diyorsun ben boşa mı aldım 700W. Sisteminde AMD işlemci + AMD ekran kartı var. Bir zahmet al en az 700W. Sağlam bir 600W da işini görürdü emin ol.

Ben çok biliyorum demiyorum. Fakat bildiklerim bu sisteme GTX 750 Ti'ın rahatlıkla bu sisteme takılabileceğini söylüyor. Çok çok sağlıklı olmaz. Ama PSU'da havaya uçmaz. R9 295x2 takmıyoruz sisteme.

Katılıyorum. i5 + 290X boşta 95W çekiyor (+ 2 HDD, 1 SSD, 2 fan). 300W bence de yeter fakat dikkatli olsun. 300W üstüne ulaşması için Prime 95, MSI Afterburner GPU Burn in Test yapması lazım anca ulaşır. Oyunda %100 yük altına girmiyor sistem.

Benim dediğim şu, son mesajım da şu ;

*Belli ki bütçe yok. Arkadaşın da istediği cevap "Yeter mi?" Biz buna cevap verdik. Evet, yeterlidir. (Sağlıklı olup olmamasına girmeden)

Birini kırdıysam özür dilerim, amacım bu değil. Amacım arkadaşı 300W'a mahkum etmek de değil. Alınabiliyorsa alınsın 400-500W. Tekrardan belirtiyorum. Takıp kullanabilirsin. İyi günler.

Benim dediğim şu, son mesajım da şu ;

*Belli ki bütçe yok. Arkadaşın da istediği cevap "Yeter mi?" Biz buna cevap verdik. Evet, yeterlidir. (Sağlıklı olup olmamasına girmeden)

Birini kırdıysam özür dilerim, amacım bu değil. Amacım arkadaşı 300W'a mahkum etmek de değil. Alınabiliyorsa alınsın 400-500W. Tekrardan belirtiyorum. Takıp kullanabilirsin. İyi günler.

Aynen öyle, zaten NVIDIA önerisi de minimum 300W.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı