GTX 750 Valorant FPS düşmesi

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Valorant çıktığından beri FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Normalde nadiren FPS düşmesi yerdim fakat en son gelen güncelleme ile birlikte neredeyse her an FPS düşmesi yiyorum, haritada bir yere bakarken veya silah sıkarken, hiç fark etmiyor, her türlü FPS düşmesi yiyorum. Sırf şu sorun düzelsin diye temiz Windows 10 kurulumu yaptım.
Siz sormadan söyleyeyim. Sistemim:
CPU: AMD FX X6 6100 3.3 GHz
Motherboard: Gigabyte GA-78LMT-S2
GPU: ASUS GTX-750-FML 2 GB
RAM: Ramtech 4x2 8 GB 1333 MHz
HDD: Seagate 3.5" 500 GB 7200 RPM

Denediğim çözümler:
Format atmak.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip tekrardan kurmak. (Bunu Valorant destek bana önermişti, fakat sorunumu çözmedi.)
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Merhabalar. Valorant çıktığından beri FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Normalde nadiren FPS düşmesi yerdim fakat en son gelen güncelleme ile birlikte neredeyse her an FPS düşmesi yiyorum, haritada bir yere bakarken veya silah sıkarken, hiç fark etmiyor, her türlü FPS düşmesi yiyorum. Sırf şu sorun düzelsin diye temiz Windows 10 kurulumu yaptım.
motherboard: Gigabyte GA-78LMT-S2
RAM: ramtech 4x2 8 GB 1333 MHz

Denediğim çözümler:
Format atmak.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip tekrardan kurmak. (Bunu Valorant destek bana önermişti, fakat sorunumu çözmedi.)
Yardımcı olur musunuz?

Bu düşüşleri ben de yaşıyorum, herhalde Valorant'dan kaynaklı bir şey. Sözde en iyi optimize edilmiş oyun olacaktı.

Bu düşüşleri ben de yaşıyorum, herhalde Valorant'dan kaynaklı bir şey. Sözde en iyi optimize edilmiş oyun olacaktı.
Gerçekten çıldırmalık bir olay. Rakibe sıkarken giren FPS droplar yüzünden kaybettiğim maçların haddi hesabı yok. Umarım en kısa zamanda düzeltirler.

İ5 9400F, RTX 2060 ile kafede oynuyordum habire drop giriyor oyuna girdiğim anda oyuna girdikten sonra alışveriş esnasında raze ultisi falan.

Bu düşüşleri bende yaşıyorum herhalde Valorant'dan kaynaklı bir şey sözde en iyi optimize edilmiş oyun olacaktı.
İyi bir kartınız yoksa optimize sıkıntısı gerçekten çok kötü eski bilgisayarımda 60 aldım fps gelen bir güncellemeden sonran sakin alanlarda 40 adam görünce bir anda 0 düşüyordu. Umarım düzeltirler.

motherboard: Gigabyte GA-78LMT-S2
RAM: ramtech 4x2 8 GB 1333 MHz

Denediğim çözümler:
Format atmak.
Yardımcı olur musunuz?

Kanka öncelikle Valorant destek hiçbir şekilde çözüm sağlamıyor. Çözüm sağlamadığı gibi oyunun sorunlu olduğunuda kabul etmiyorlar. Senin sorununa gelecek olursak;
1-Kasanın içini temizle.
2-Termal macun değiştir.
3-Harddisk üzerinden sanal RAM verdiysen onu 0 yap.

Bir de sana bir sorum olacak, FPS düşmesi derken oyun donuyor mu? Yoksa 9-10 FPS ile oynanmaya devam edip 5-10 saniye sonra düzeliyor mu?

Kanka öncelikle Valorant destek hiçbir şekilde çözüm sağlamıyor. Çözüm sağlamadığı gibi oyunun sorunlu olduğunuda kabul etmiyorlar. Senin sorununa gelecek olursak;
1-Kasanın içini temizle.
2-Termal macun değiştir.
3-Harddisk üzerinden sanal RAM verdiysen onu 0 yap.

Bir de sana bir sorum olacak, FPS düşmesi derken oyun donuyor mu? Yoksa 9-10 FPS ile oynanmaya devam edip 5-10 saniye sonra düzeliyor mu?
FPS dropları windows 10'da yaşıyorum bir tek. Windows 8.1 kullanıyorum şu an, fps droplar büyük ölçüde azaldı. Çok nadiren 30 fpslere düştüğü oluyor sadece.
Birde spike'a hücum oynarken rakip takım paranoya küresi alınca fps çok düşüyor paranoya etkisi ortadan kalkınca fps düzeliyor.
Ve, şu anda çok nadirende olsa oyun direkt donuyor diyebilirim. 5-6 saniye boyunca tamamen donuyor. Sonrasında kendine geliyor fakat çok nadir oluyor bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı