GTX 750 vs GT 1030

RX 550, GT 1030'dan iyi mi? :D 1030, RX 550'den ortalama %5 daha iyi.

1030 daha mantıklı bir seçim.

RX 550 son sürücüler güçlendi hocam. Kendim bizzat kullanıyorum. Arada ki performans farklarını biliyorum. Sürücüler sonrası. Aynı zaman da konu sahibi belki Forza Horizon 4 oynar diye düşündüm. FH4'de AMD GPU'lar daha iyi ve optimize olduğu için. Yok ise elbette kullanıcı hangisini ister ise onu alır. İkisi arasında ben de GT 1030 derim.

Konu sahibi oynayacağı oyunları söylese idi keşke.
Eski bir bilgisayar var elimde. Gpu olarak gt 730 vardı fakat sattım ve değiştirmek istiyorum. Cpu gt 1030'u tam olarak karşılıyor fakat gtx 750'de %5-10 seviyelerinde darboğaz söz konusu. Beni 6 ay idare etmesi için kart alacağım. Oynayacağım oyun LoL, valorant, assetto corsa, bf3. Çok ağır oyunlar oynamayacağım 6 ay sonra yeni bir sistem alacağım.
Denk bir performans sergiliyorlar fakat yeni nesil olduğu için 750 derim ben.
1030, 2017 çıkışlı; 750, 2014 çıkışlı.
Bu bahsettiğim gtx 750 işlem görmüş fanı değişmiş, orijinal fanı yerine Ti fanı takılmış. Biraz huylandım açıkçası. Gt 1030 ise temiz ve yeni olduğu için 750'ye nazaran daha cazip geliyor. Ve oyundan oyuna birbirlerine üstünlük sağlıyor iki kart. Çok bir performans farkı görmedim. Tokat'da yaşıyorum ve yok yani koca şehirde ikinci el ekran kartı bulmak imkansız gibi bir şey. 6 ay sonra komple satıp yeni sistem alacağım bu yüzden riske girmeden gt 1030 düşünüyorum.
Oynayacağım oyunlar lol, valorant ağırlığında oyunlar.

Eski bir bilgisayar var elimde. GPU olarak GT 730 vardı fakat sattım ve değiştirmek istiyorum. CPU GT 1030'u tam olarak karşılıyor fakat GTX 750'de %5-10 seviyelerinde darboğaz söz konusu. Beni 6 ay idare etmesi için kart alacağım. Oynayacağım oyun LoL, Valorant, Assetto Corsa, BF3. çok ağır oyunlar oynamayacağım 6 ay sonra yeni bir sistem alacağım.

1030, 2017 çıkışlı; 750, 2014 çıkışlı.
Bu bahsettiğim GTX 750 işlem görmüş fanı değişmiş, orijinal fanı yerine Ti fanı takılmış. Biraz huylandım açıkçası. GT 1030 ise temiz ve yeni olduğu için 750'ye nazaran daha cazip geliyor. Ve oyundan oyuna birbirlerine üstünlük sağlıyor iki kart. Çok bir performans farkı görmedim. Tokat'da yaşıyorum ve yok yani koca şehirde ikinci el ekran kartı bulmak imkansız gibi bir şey. 6 ay sonra komple satıp yeni sistem alacağım bu yüzden riske girmeden GT 1030 düşünüyorum.
Oynayacağım oyunlar LoL, Valorant ağırlığında oyunlar.

GTX 750 1030'dan daha yeni Xli ekran kartları X olmayanlardan daha yenidir ikisinin de belleği eşit fakat 750 128 bit ve yeni nesil bir ekran kartı kesinlikle 750.

Geri
Yukarı