GTX 750 vs GTX 750 Ti

SENKA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Uzun süredir Q9500 işlemcim ile destekleyebileceğim bir ekran kartı arıyordum şu 3 kart arasında kalmıştım:
  • Asus 750 Ti 2GB 300 TL (Samsung)
  • Asus 750 1 GB 210 TL (Elpida)
  • Zotac 750 Ti 1 GB 240 TL (bazıları 2 GB geliyor %50 şansın var) (Samsung)
Az önce GTX 750'nin 2 GB olan versiyonun buldum (Samsung). 250 TL. Acaba bunu mu almalıyım diye düşünmeye başladım. 4 kart icin de yeterli donanıma sahibim o yüzden sormanıza gerek yok. Sorum şu. Şansa oynayıp Zotac mı almalıyım? 1 ay para biriktirip Asus GTX 750 Ti mı almalıyım? 750 1 GB mı almalıyım? 50 lira daha fazla verip GTX 750 2 G mı almalıyım? Ayrıca sorum şu GTX 750 2 GB ile GTX 750 Ti 2 GB arasında ne fark vardır? Bana her şey aynı gibi geldi 2-3 FPS ya vardır ya yoktur gibi geliyor haklı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2GB VRAM'ı kullanabilecek kadar güçlü bir kart. 1GB VRAM'ın dezavantajlarını, ayarları yükseltemeyerek yaşarsın. Ayarları yükseltemezsen de işlemciye mecbur fazladan yük binecek hatta darboğaza bile neden olabilecek. GTX 1050 2GB kullanıcısı olarak yorumlarım bunlardır. :D Farkın 3-5 FPS'ten fazla olacağını düşünüyorum oyunlara da bağlı olarak. Gücü dolayısıyla kritik bir aralıkta olduğundan her FPS'in önemi var.

Aliepxress'den alacağını varsayarak yeni bir hesap açıyorsun 3 dolar indirimle 300Tl'lik kartı daha ucuza alıyorsun 2 hafta içerisinde eline geliyor macunu yenileyip kullanmaya başlıyorsun. 15Tl indirim az değil. Ben de şuan Çin'den aldığım Asus 2GB GTX 750 Ti kullanıyorum gayet memnunum geldiğinde fanları alimünyumu temizleyip kullanmaya başladım.

Cevaplarınız için teşekkürler.Cazip fiyatı dolayısıyla Zotac GTX 750 Tİ almaya karar verdim.

Güncelleme:
GTX 750 Ti modelini aldıktan sonra detaylı bit temizlik yapıp 350 TL civarında satmayı planlıyorum.

Eğer başarılı olursa GTX 950 alıp benzer bir fiyat politakısını onda uygulayacağım.

En son hedef olarak GTX 960 belirledim.
2 GB mı Yoksa 4 GB mı alacağıma karar vermedim lakin GTX 960 alırsam yeni sisteme geçtiğime Ekran Kartı yükseltmesi yapmayacağım.Bu yüzden 4 GB olan modeli daha mantıklı geliyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.Cazip fiyatı dolayısıyla Zotac GTX 750 Tİ almaya karar verdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı