GTX 760 aldıktan sonra sistem reset atıyor

Marid

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün yeni bir konu açmıştım. Sistem yükseltme önerisi olarak fakat herhangi bir cevap gelmeyince ben de yazdığım özellikleri toplamaya başladım. Öncelikle sistemim şu şekilde;
  • Pentium E6500 işlemci.
  • ATI HD 4530 ekran kartı.
  • Foxconn G41mxe anakart.
  • 300W PSU.
  • 4 GB 1333MHz RAM.
Şimdi şöyle anlatayım, dün PSU aldım 500W, elimde zaten Gigabyte GTX 760 Windforce ekran kartı vardı. Mevcut sistemden PSU ile ekran kartını çıkarıp, Hadron 500W ve GTX 760 Windforce'yi taktım. Bilgisayar açıldı ama DxDiag bölümünden ekran kartına baktığımda bilgiler yazmıyordu. Sadece ''n/a'' yazıyordu. Güncelleme istiyor herhalde dedim ve güncelledim. Fakat yine aynı sorun devam ediyordu sadece ''n/a'' yazıyordu. Bu forumda benim gibi sorun yaşayanlar olmuş okudum, çözümü şu şekilde anlatmışlar; "ekran kartı hangi marka ise o markanın web sitesinden indirmeniz gerekiyor". Denedim ama bu sefer bilgisayar hiç açılmadı. Aslında hiç açılmadı da değil, Windows logosu çıktıktan sonra birden resetliyor kendini ve kısır döngü başlıyor bu şekilde. Sizce ne yapmalıyım?

Windows dosyaların mı silindi acaba 🤨
Şimdi format atarsam bilgisayara, bilgisayar açılır. Ekran kartı sürücü yüklemesi yaptığım zaman tekrar bu hatayı alırım. Çünkü sürücüyü yüklemeden önce ekran kartı ''n/a'' olarak görünüyor ama sürücü yüklediğimde bu sorunla karşılaşıyorum.
Hadron 500W'ın 200W gucunde bir PSU'dan farkinin olmadigini duşunuyorum.
Ekran kartını taktığım zaman hiç açılmasaydı bunu kabul edebilirdim ama sadece sürücüyü yükledikten sonra bu oldu.

Şimdi format atarsam bilgisayara, bilgisayar açılır. Ekran kartı sürücü yüklemesi yaptığım zaman tekrar bu hatayı alırım. Çünkü sürücüyü yüklemeden önce ekran kartı ''n/a'' olarak görünüyor ama sürücü yüklediğimde bu sorunla karşılaşıyorum.
Merak ettiğim şey şu, bios ayarlarına gir ve sadece bekle. 5 dakika falan. Eğer kapanmazsa windows dosyaların felç olmuştur. Kapanırsa sorun başka şeydendir.

Merak ettiğim şey şu, bios ayarlarına gir ve sadece bekle. 5 dakika falan. Eğer kapanmazsa windows dosyaların felç olmuştur. Kapanırsa sorun başka şeydendir.

Şuan BIOS ekranında sadece beklemeye bıraktım. Bir de şunu söyleyeyim, güvenli mod girişi sorun çıkarmıyor. Sadece normal açmaya çalıştığımda bu sorunla karşılaşıyorum.

Şuan BIOS ekranında sadece beklemeye bıraktım. Bir de şunu söyleyeyim, güvenli mod girişi sorun çıkarmıyor. Sadece normal açmaya çalıştığımda bu sorunla karşılaşıyorum.
Belli ki driver yanlış kurmuşsun, bilgisayar kendini normal modunda açamıyor. Format at demek istiyorum ama dosyaların gider o yüzden diyemiyorum.

Aslında güvenli modda problem olmuyorsa güvenli modda girip driverı silebilirsiniz?
Şuan güvenli mod açtım ve aygıt yöneticisine bakıyorum. GTX 760 olarak tanıyor kartı. Herhangi bir ünlem ya da soru işareti yok bu aygıt düzgün çalışıyor ibaresi alıyorum. Fakat dxdiag kısmından baktığımda "n/a" olarak görünüyor.
Evet şimdi baktığımda, GTX 760 için; "Windows, GTX 760'ı sorun bildirdiği için durdurdu" yazıyor.

Son düzenleme:
Şuan güvenli mod açtım ve aygıt yöneticisine bakıyorum. GTX 760 olarak tanıyor kartı. Herhangi bir ünlem ya da soru işareti yok bu aygıt düzgün çalışıyor ibaresi alıyorum. Fakat dxdiag kısmından baktığımda "n/a" olarak görünüyor.
Sen ekran kartını nerden güncelledin?

Yeni konular

Geri
Yukarı