GTX 760 Kod 43 hatası

Vassago07

Yoctopat
Daha fazla  
Selam herkese, kod 43 ile ilgili forumda açılmış hemen hemen her konuya baktım sanırım, çözüm bulamadım. Tekrar sormak istiyorum belki atladığım bir şey vardır.
Benim sıkıntım 2-3 gün önce başladı. Overwatch oynarken takılma donma yaptı ve PC'ye reset attım. Sonra fark ettim ki aygıt yöneticisinde kod 43 hatası var. Bundan sonra yaptıklarımı aşağıda sıralıyorum.

- GeForce Experience'dan son grafik kartı driverını yükledim ama fark ettim ki GeForce Experience düzgün çalışmıyor, oyunlar kısmı açılmıyor, driver yüklenmesine rağmen yüklenmiş göstermiyor vs. İlk olarak bu sorunu çözmek için araştırma yaptım, programı kaldırıp tekrar yüklemeye kalktığımda Windows 7'de çalışmadığını gördüm. Eski driverlarla birlikte yüklendiğinde de yukarıdaki gibi yükleniyor fakat düzgün çalışmıyor. NVIDIA Control panel de açılmıyor.
- Manuel olarak NVIDIA'nın sitesinden sanırım 10-12 farklı ve eski tarihli grafik kartı driverını yükleyip denedim. Sonuç alamadım.
- Windows'a otomatik Update yaptırdım, olmadı. Manuel olarak sistemdeki eski driverları yüklemeyi denedim olmadı.
- Sorunun Windows 7 kaynaklı olabileceğini düşündüğümden Windows 10 alıp bilgisayara format attım, sonrasında yükledim her şeyini updateledim, üstteki aşamaları tekrarladım yine de düzelmedi.
- DDU ile bütün driverları kaldırıp tekrardan yaptım, olmadı.
- BIOS güncellemesi yaptım, BIOS'u fabrika ayarlarına döndürdüm, olmadı.
- Ne alaka bilmiyorum ne zaman ekran kartıyla ilgili bir problem olsa RAM slotlarının yerini değiştiriyorum düzeliyordu, bu kez o da olmadı :)
En az 7-8 tane YouTube videosunda Hint izledim onların yaptıkları da çözmedi, zaten döndür döndür aynı şeyi söylüyorlar.
Tek denemediğim kasayı açıp ekran kartını çıkarıp takmak, onu da anlamadığım için iyice bozmayayım diye yapmıyorum. Neticede şu haliyle günlük işlerimi halledebiliyorum. Oyunlar açılmıyor, dizi film falan da kötü görüntü izlenmiyor. Onun haricinde PC'nin işleyişine bir etkisi yok. Varsa da ben farkında değilim.
Bir de o videoların birinin altındaki yorumlarda şöyle bir şey yazmışlar

Inside your BIOS there should be an option to select the Speed of your PCI slot.

What i have noticed that my board was not able to detect the setting of the PCI slot on automatic.

So instead i took it off automatic selection and manually put it on the Max setting in my case X16 gen 2.

PCI slotunun hızı mı artık o neyse onu değişitirnce çözüldüğünü söylemiş, tabii ki altında yaptım ve PC artık açılmıyor diyen olduğu için tırstım denemedim :D

Eski başlıklardan birinde AIDA çıktısı falan istenmiş, yardımcı olur belki diye onu da yaptım. Aşağıdan indirebilirsiniz.

Şu aşamada sorun sanırım donanımsal diyorum, bazı YouTube videolarında gördüm ekran kartını test ediyorlar, reballing falan yapıyorlar. Yani artık olmazsa bir tamirciye götüreceğim. İstanbul Kadıköy'de bu işi yapan düzgün bir yer biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı