GTX 760 sistem Boot ekranından sonra siyah ekran

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
Yakın zamanda ekran kartı değiştirdim. İlk gün driveri yükledim PC'yi yeniden başlattım ve Windows'un mavi logosu çıktıktan sonra ekran arada geliyor ama çoğu zaman gelmiyordu hala da aynı sorunu yaşıyorum. HDD'de bad sector sorunu bulup temizledim ama yine aynı, sistemim şu şekilde.

Phenom X4 955.

GTX 760 Gaming OC.

4 GB 1333MHz RAM.

240 GB sistem diski.

120 GB yedek disk.

Hocam o dönüştürücü hiçbir işe yaramaz. Bu kartı aktif dönüştürücü ile çalıştırmanız lazım. Onun da 70-80 TL gibi bir fiyatı var.

Siyah ekran sorununa sizde mi çeviriciden diyorsunuz aslında matıklı çünkü driveri silince açılıyor. Saolun teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Kardeşim çözülürse işaretleyeceğim. Kart GTX 760, moderatörler yanlış düzenlemiş. Driverlı silince düzeliyor. Ama siyah ekranı bir bilene sordum. Aradaki çevirici driverle ilgili sorun yaratabilir dedi.
Konuya GTX 750 yazarsanız başlığa da öyle yazılır. Hata olduysa raporlayın.

Konuya gelecek olursak; nedenini bilmiyorum ama bazı GTX 760'larda o sorun görülüyor. Yeni BIOS dışında çözebileni görmedim.
Dönüştürücü olsa da olmasa da yapıyor. Zaten olay sürücü. Sürücü yokken, daha doğrusu devrede değilken sorun yok. Ama o zaman da düzgün performans alınmıyor işte.
Mesela cihazı güvenli modda açarsanız dediğiniz sorun olmayacak. Çünkü güvenli modda sürücüsü çalışmıyor.

Tavsiyem, BIOS atan bir yer bulup BIOS attırın veya yapabiliyorsanız kendiniz yapın.

Konuya GTX 750 yazarsanız başlığa da öyle yazılır. Hata olduysa raporlayın.

Konuya gelecek olursak; nedenini bilmiyorum ama bazı GTX 760'larda o sorun görülüyor. Yeni BIOS dışında çözebileni görmedim.
Dönüştürücü olsa da olmasa da yapıyor. Zaten olay sürücü. Sürücü yokken, daha doğrusu devrede değilken sorun yok. Ama o zaman da düzgün performans alınmıyor işte.
Mesela cihazı güvenli modda açarsanız dediğiniz sorun olmayacak. Çünkü güvenli modda sürücüsü çalışmıyor.

Tavsiyem, BIOS atan bir yer bulup BIOS attırın veya yapabiliyorsanız kendiniz yapın.

Pardon tekrar ben yanlış yazmış olabilirim.

Ve GPU BIOS güncellemek güveli midir daha önce bir ekran kartım gitti bu işlem yüzünden.
Hocam tavsiyem; BIOS güncelleyip format atın.

Ya bir hata yaparsam GPU BIOS yüklemek ne kadar güvenli?

GPU BIOS güncellemek güveli midir? Daha önce bir ekran kartım gitti bu işlem yüzünden.
Ben daha önce yapmadım. Ama bir yere kadar güvenli ki internette GPU BIOS'ları veri tabanı diyebileceğimiz siteler var.

Anlayan birine yaptırırsanız bir şey olacağını sanmıyorum. Anlayan birini nereden bulacağım diyorsanız, hiçbir fikrim yok.

YouTube'da ekran kartlarının MOSFET'lerini falan değiştiren biri vardı. Numarasını ya da başka bir şekilde iletişim adresi de bırakıyordu yorumlara falan. Onu bulup ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Ben daha önce yapmadım. Ama bir yere kadar güvenli ki internette GPU BIOS'ları veri tabanı diyebileceğimiz siteler var.

Anlayan birine yaptırırsanız bir şey olacağını sanmıyorum. Anlayan birini nereden bulacağım diyorsanız, hiçbir fikrim yok.

Peki böyle kullansam, yani 3 ila 5 kere reset atıp açılmasını beklesem; PC'ye hasar verir miyim? Sonra belki netten ya da başka bir yerden çözerim onu.

YouTube'da ekran kartlarının MOSFET'lerini falan değiştiren biri vardı. Numarasını ya da başka bir şekilde iletişim adresi de bırakıyordu yorumlara falan. Onu bulup ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Teşekkürler bu arda yardımınız için o kadar işiniz arasında bana da yardımcı oldunuz.

Başka yerden çözebileceksen şimdi niye çözmüyorsun?
Bilgim yok. Dediğim gibi, BIOS dışında çözeni görmedim.

Tamam hocam sağ olun Konya gibi virüsün çok olduğu ve bu işlemleri yapanlarım genelde biliyom ben gel diyenler oldukları için dedim.
Başka yerden çözebileceksen şimdi niye çözmüyorsun?
Bilgim yok. Dediğim gibi, BIOS dışında çözeni görmedim.

Moderatörlüğünüz hayırlı olsun bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı