Çözüldü GTX 760 sistemde oyuna girince monitör simsiyah oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında açtığım çokca konu var fakat hiçbirinde düzgünce cevap alamadım. Bir şey yazıp bırakıyorlar ve geri dönüş yapmıyorlar, düzgünce yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdi soruna gelelim, oyunu açarken bazen açılınca bazen de 5-10 dakika oynadıktan sonra monitöre bomboş siyah ekran geliyor. Ara sıra bu renkler mavi veya beyaz gibi renklerde oluyor. Bu sorunu bazen PC açılırken de oluyor. Şifremi girdikten sonrada çıkabiliyor fakat açılsada oyuna girince oluyor. Ekran kartından şüphelendim fakat güvenli modda kaç kere açarsam açayım hiç renkli boş ekran gelmiyor yani güvenli modda sorun olmuyor.

Farklı RAM denedim, format attım, ekran kartını ve kasayı komple temizledim, ekran kartı Driver'ını güncelledim. Fakat sorun aynı.

Ekran kartım GTX 760.
PSU: GP-AL550aa.

Çözüm
Ekran kartına güç veren Mortex adlı kablo erimiş. Yenisini aldım sorun çözüldü. Açtığım o kadar konuya rağmen aldığım en güzel cevap buydu, Teşekkürler @231981
Bu konu hakkında açtığım çokca konu var fakat hiçbirinde düzgünce cevap alamadım. Bir şey yazıp bırakıyorlar ve geri dönüş yapmıyorlar, düzgünce yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdi soruna gelelim, oyunu açarken bazen açılınca bazen de 5-10 dakika oynadıktan sonra monitöre bomboş siyah ekran geliyor. Ara sıra bu renkler mavi veya beyaz gibi renklerde oluyor. Bu sorunu bazen PC açılırken de oluyor. Şifremi girdikten sonrada çıkabiliyor fakat açılsada oyuna girince oluyor. Ekran kartından şüphelendim fakat güvenli modda kaç kere açarsam açayım hiç renkli boş ekran gelmiyor yani güvenli modda sorun olmuyor.

Farklı RAM denedim, format attım, ekran kartını ve kasayı komple temizledim, ekran kartı Driver'ını güncelledim. Fakat sorun aynı.

Ekran kartım GTX 760.
PSU: GP-AL550aa.
Güç kaynağından olabilir mi acaba ?

Güç kaynağından olabilir mi acaba ?
Güç kaynağı ve ekran kartı dikkatimi çok çekti fakat güvenli modda açılıyor bu da ekran kartını bir nebzede olsa eliyor diyebiliriz. Güç kaynağından olcağını düşündüm fakat PC kapanmıyor sadece ekran gidiyor bu yüzden güç kaynağından olduğunu sanmıyorum. Yazılımsal diye şüphelendim ve format atıp driver güncellemesi yaptım. Sonuç yine aynı. Eski konularıma bakarsan anlarsın bu konu hakkında aylar önce açtığım konular var. Sürekli kendi kendine düzeliyor ve aylar sonra tekrar başlıyor. Bir türlü çözemedim.

Son düzenleme:
Güç kaynağı ve ekran kartı dikkatimi çok çekti fakat güvenli modda açılıyor bu da ekran kartını bir nebzede olsa eliyor diyebiliriz. Güç kaynağından olcağını düşündüm fakat PC kapanmıyor sadece ekran gidiyor. Yazılımsal diye şüphelendim ve format atıp driver güncellemesi yaptım. Sonuç yine aynı. Eski konularıma bakarsan anlarsın bu konu hakkında aylar önce açtığım konular var. Sürekli kendi kendine düzeliyor ve aylar sonra tekrar başlıyor. Bir türlü çözemedim.
Doğru bilgisayar kapansaydı güç kaynaklı bir sorun olabilirdi etrafındaki bilgisayarcılara sorsan cevap verirlermi

Güvenli modda yük binmiyor çünkü oyun esnasında oluyorsa ekran kartında vardır sıkıntı. FurMark ve benzeri programlar ile kartı test et bakalım sonucu bildir. BIOS menüsüne girince de oluyor mu hiç?

Ekran kartına güç veren Mortex adlı kablo erimiş. Yenisini aldım sorun çözüldü. Açtığım o kadar konuya rağmen aldığım en güzel cevap buydu, Teşekkürler @231981

Çözüm
Aklımda yanlış kalmış ismi. Sorun PSU`da değil. Kablo ekran kartına temas etmiş ve plastiğini eritip kablosunu koparmış.

Geri
Yukarı