GTX 760 sistemde oyunlar kasıyor

BekirYLDR68

Decapat
Daha fazla  
1639944216117.png

Bu gibi bir sürü oyunda bu durum yaşanıyor CS:GO, Valorant buna dahil nasıl çözeceğim ben bunu?

-Sistem-
CPU: AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core Processor.
GPU: NVIDIA GTX760 2 GB.
RAM: 8 GB.
Anakart: ASUS A55BM-E
1639944216117.png

Bu gibi bir sürü oyunda bu durum yaşanıyor CS:GO, Valorant buna dahil nasıl çözeceğim ben bunu?

-Sistem-
CPU: AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core Processor.
GPU: NVIDIA GTX760 2 GB.
RAM: 8 GB.
Anakart: ASUS A55BM-E

Sistemimin yetmediği oyunları indirip oynamayı denemiyorum. YouTube'dan falan testlerini izleyip indiriyorum ama sistemimin yettiği oyunlar bile kasıyor.

Dosya Ekleri

• 1639944286898.png
    1639944286898.png
    34,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Ekran kartı ayarlarınızı yaptınız mı?

Hocam büyük ihtimalle işlemci darboğazı yaşıyorsunuz denediğiniz oyunlar neler.

Çok fazla oyunda denedim. Sistemimin yettiği çoğu oyun kasıyor CS:GO'da çok FPS düşüşü yaşadım, Valorant'ta gereğinden az alıyorum.
Çok fazla oyunda denedim. Sistemimin yettiği çoğu oyun kasıyor CS:GO'da çok FPS düşüşü yaşadım, Valorant'ta gereğinden az alıyorum.

Daha bir sürü oyun denedim hepsi olmasa da çoğunda oluyor.

Daha bir sürü oyun denedim hepsi olmasa da çoğunda oluyor.

Hocam MSI Afterburner ile kontrol edin FPS düşmesi yaşadığınızda ekran kartı yüzdeliği azalıp artıyor ise işlemciniz darboğaz yapıyor sistem özellikleriniz nedir?

Hocam MSI Afterburner ile kontrol edin FPS düşmesi yaşadığınızda ekran kartı yüzdeliği azalıp artıyor ise işlemciniz darboğaz yapıyor sistem özellikleriniz nedir?
Birkaç test ve inceleme yaptım ve sonucunda evet işlemci darboğaz oluyor. GPU %70 iken bir anda %3'e iniyor ama CPU hiç %100'den aşağı inmiyor

Birkaç test ve inceleme yaptım ve sonucunda evet işlemci darboğaz oluyor. GPU %70 iken bir anda %3'e iniyor ama CPU hiç %100'den aşağı inmiyor.

Anakart işlemci olarak satılan i5 3.nesil setler var 700 TL civarı onlardan alırsanız sorununuz çözülecektir kendi işlemci anakartınızıda satarsınız. Anakartı alırken mutlaka sorun bütün RAM slotları çalışıyor mu çalışmayan USB portu ses portu var mı bunları sorup alın.

Anakart işlemci olarak satılan i5 3.nesil setler var 700 TL civarı onlardan alırsanız sorununuz çözülecektir kendi işlemci anakartınızıda satarsınız. Anakartı alırken mutlaka sorun bütün RAM slotları çalışıyor mu çalışmayan USB portu ses portu var mı bunları sorup alın.
Gerek yok artık. Yeni sistem topluyorum inşallah R53600 RTX2060

Geri
Yukarı