Gtx 760 SLİ nasil yaparım ?

thekingBIA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar gtx 760 ekran kartım var ve 1 tane daha almayı düşünüyorum sli yapmayı da düşünüyorum fakat pek bilgim yok nasıl yaparım püf noktaları nedir az anlatır mısınız ?

Anakartım MSİ Z97 GAMİNG 5

POWER İSE 600W

Sizce yeterli mi ? Anakartımda sli desteği var biliyorum power yeterli midir acaba ? Ve slidan sonra pc çok ısınırsa nasıl ne yapmam gerekir ?

Teşekkürler

İkinci kartı taktıktan sonra yapman gereken güç bağlantıları ve SLI köprüsü. Daha sonra uygun driveri kurup ayarları yaparak işlem tamamlanmış oluyor.

Dostum, bence SLI yapmak yerine elindeki kartıda satıp, bütçene ekleyip GTX 970 alman daha mantıklı olacaktır. Çünkü her oyun SLI'yı desteklemiyor. Ve 2. karttan %70 civarında performans alıyorsun.

Dostum, ben performans vermiyor demiyorum. SLI performans veriyor ama %100 performans alamazsın. %70 civarında performans alırsın 2. karttan. Ayrıca her oyun SLI desteklemiyor.

Desteklese bile sli crossfire gibi değildir. Crossfire da 1. karttan tam performans 2. karttan yüzde 70-80 oranında performans alırsın fakat sli yaparsan 1. kattan tam 2. karttan yüzde 20-30 hadi diyelim yüzde 40 performans alırsın. Arkadaşında dediği gibi kartını satıp daha iyi bi kart alman çok mantıklı olur. Saygılar. Ha bu arada 1 den fazla kart kullanılırsa anlık fps düşüşleri oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı