GTX 760 + SSD veya GTX 770 ?

Ama SSD'de oyun da ara sahneler v.b şeylerde avantaj saglar ve hiçbir zaman sen yemek yiyip gelene kadar açılan bir sistemin olmaz. Ben bu sene sonu gtx770 mi yoksa gtx 760+ssd almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD bulunmaz hint kumaşı değil. Bu kadar büyütmeyin SSD'yi. Sanki milattan önce EDO RAM'li sisteminiz var da 3 saat sistem açılmasını bekliyorsunuz. Sanki her dakika, her gün Terabyte'lar boyutlarında dosya aktarımı yapıyorsunuz da SSD mutlaka lazım diyorsunuz. Bir oyunun loading süresi ne kadar uzun olabilir ki (alt sistem bir bilgisayarla 30 saniye olsun)? Ama 1 sene sonra bu oyunda neden medium veya high açamıyorum diye konu açmayın burada. Ha grafik kartın çok iyi olur o zaman SSD alırsın. Ama GTX 770 yerine tutupta GTX 760+SSD düşünenleri gerçekten anlamak güç. Pekala 1 TB'lık, 7200 RPM, 64 MB Cache'li bir harddisk veya elinizdeki eski olmaya performanslı bir harddisk her türlü işinizi görecektir. Tekrar söylüyorum GTX 770 alın, pişman olmayın.

Ama şimdi benim arkadaşımın pc sinde yaklaşık 600 gb veri var. Yaklaşık açılıkken 2-3 dk bekliyoruz ve bu bi süre sonra siziz sıkıyor. Hele bi de açılınca kendine gelmesi kanser oluyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen GTX 770 al. Bir kere alacaksın 3 sene rahat kullanacaksın ama GTX 760'dan 770'e geçmek masraf olur SSD'yi sonradan da alırsın.

Bilgisayarı açarken başlangıç kısmında önemli olmayan abuk sabuk başlayan programları iptal edin. Bende 1 TB'lik 7200 RPM harddisk var ve ağzına kadar veri dolu ama Windows 8 sistemimin açılması 10 saniye sürüyor (hadi 15 saniye olsun). GTX 770 alın tavsiyem budur.

SSD çok nadir örnekler dışında FPS'ye bir katkı sağlamaz(bazı oyunlarda stutter lagını önleyebilir belki.) Windows 8 HDDlerde bile çok hızlı açılıyor, bolca RAMiniz varsa Superfetch ile SSD ile aradaki farkı azaltabilirsin ama SSD'nin rahatlığına ulaşamazsın. Örneğin Sandisk Extreme gibi çok hızlı bir USB medyası ile Windows'u 5 dakikadan az bir sürede SSD'ye kurman mümkün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı