GTX 760 Twin Frozr Sistem Toplama

Eren Fidan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben oyun bilgisayarı sistemi toplamak istiyorum. Fakat parçalar birbiriyle uyumlu mu, toplayacağım sistem kaç watt harcar, kaç wattlık bir güç kaynağı gerekir, vs. detayları bilmiyorum. Yanlış parça da almak istemiyorum. O yüzden yardımcı olursanız sevinirim.
(Not: Bu sistemin kaç watt harcayacağını ve varsa öneriniz(mesela anakart o değil bu olsun) söylerseniz çok iyi olur.)
Seçtiğim Parçalar:
  • Ekran Kartı: MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • Kasa: THERMALTAKE COMMANDER 700W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA
  • Anakart: MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart
  • İşlemci: Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
  • İşlemci Soğutucusu: COOLER MASTER BLIZZARD T2 MINI 775/1155/1156&AM2/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • Güç Kaynağı: Kasaya Dahil
  • Optik Sürücü: Asus 24X DRW-24F1ST/BLK/G/A SATA Kutulu DVD-RW
  • Harddisk: 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • Ram: G-Skill Ripjaws 1600Mhz (4x2)8GB Bellekler

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ben hesapladım 2400 falan tuttu ve kesintiye gidebileceğim hiç bir şey kalmadı. Şöyle ki işlemciyi yazdığım model yapabilmek için güç kaynaklı bir kasa seçtim ve işlemciyi yapabildim.

Peki kaç watt tutar bir bilgin var mıdır acaba?

En az 600 watt olsun yeter benim sana önerim şu sistem.
Oyun için öncelik ekran kartı. Ve r9 290 fiyat / performans ürünü.

Screenshot_2014-11-30-16-58-12.png

Ama benim böyle bir seçim yapmamın nedeni ileride ekran kartını değiştirip uzun bir süre kullanmak. Yani ucuzunu alıp sonra değiştirmektense biraz pahalısını alıp uzun süre kullanırım diye düşündüm.

Bu sözünü anlamadım. Şimdiki sistemde daha ucuz mu olsun istiyorsun yoksa daha iyi ve pahalı olanını mı?
Not : Gtx 760 yinede pahalı saten 600 lira az para değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı