GTX 760 ve i3 6100 Darboğaz Problemi

uTicken

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yakın zamanda bir PC topladım 2. elden G4560, GTX 760 ve 4 GB DDR4 RAM aldım. G4560 ile 0 darboğaz olması gerekirken her oyunda CPU kullanımı 95-100'lerde ve seste görüntüde takılma anlık droplar yaşıyordum. İşlemciden kaynaklandığını düşünüp i3 6100 aldım ama aynı sorun hala devam ediyor. 1050 Ti besleyen işlemci, benim sistemde GTX 760 besleyemiyor. Ne yapmam gerek? Sorunun anakartta olduğunu düşünüyorum ama anakartı sıfır aldım markası MSI H110M Pro-VD. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Bahsettigin iki işlemcide o ekran kartını rahatlıkla besleyebilir.Senin problemin bellek yetersizliigi gibi görünüyor.Sistemine 4 gb bellek ekleyerek droplardan kurtulabilirsin.

RAMiniz güncel oyunlar için zaten yetersiz G4560 ve İ3 6100 arasında neredeyse hiçbir fark yok. Oyun içi değerlerinizi MSI Afterburner ile paylaşır mısınız?
Fazla fark olmadığını biliyorum fakat gtx 760 gibi bir kartla darboğaz yapması ?
Bahsettigin iki işlemcide o ekran kartını rahatlıkla besleyebilir.Senin problemin bellek yetersizliigi gibi görünüyor.Sistemine 4 gb bellek ekleyerek droplardan kurtulabilirsin.
Cpu kullanımı 100lerde. Ram ile nasıl bir alakası olabilir ki ? Ben anakartın işlemci clock hızlarını düşürdüğünü vs düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20190416-WA0020.jpeg
    IMG-20190416-WA0020.jpeg
    527 KB · Görüntüleme: 45
Minimum gereksinimin üstünde işlemcim. Ve cpu 98 100 normal olduğunu sanmıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya bakabilirsiniz işlemci ve anakartınızda hiçbir sorun yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı