GTX 760'lı Sistem

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Arkadaşlar ben aşağıda gönderdiğim PC'yi almayı düşünüyorum acaba kasanın psu'su yeter mi ? 500W psu var kasada GTX 760 ekran kartı alıyorum. Sizce sistem nasıl ? lütfen bana 6300'lı sistem önermeyi bırakın. Deneyen arkadaşlarım beğenmedi bende 8320 almak istiyorum.

lYgg6b.jpg

İşlemci FX6300 yapın ramı 4GB yapın artan parayı ekran kartına yatır diyeceğim ama ne yazık ki dinlemeyeceksiniz. Belli ki siz öneri istemiyorsunuz. Kullanan arkadaşların ne gib sorunlar ile karşılaştı. Belki kendilerinde sorun vardır. Amacım AMD savunmak değil . Sadece gerekli cevabı almak için yazdım.

@Kokasi35 işlemciyi 6300 yap rami 4 gb yap 4 gb ram ile hangi oyunları oynayabileceğim. Ben intelin yanında değilim sadece düşük bir işlemci ve 1-2 seneye miladını doldurur. 4 GB ram aşırı derece az bu nesilde. Arkadaşlar hızı iyi değil diyor ve bir kaç oyunda kasma oluyormuş. Genel hatlarıyla puanları 6.4/10 8320 daha ideal olacaktır. Siz bana bu sisteme 500w yeter mi ? onu söyleyin.

@Kokasi35 işlemciyi 6300 yap rami 4 gb yap 4 gb ram ile hangi oyunları oynayabileceğim. Ben intelin yanında değilim sadece düşük bir işlemci ve 1-2 seneye miladını doldurur. 4 GB ram aşırı derece az bu nesilde. Arkadaşlar hızı iyi değil diyor ve bir kaç oyunda kasma oluyormuş. Genel hatlarıyla puanları 6.4/10 8320 daha ideal olacaktır. Siz bana bu sisteme 500w yeter mi ? onu söyleyin.

4GB ram şimdilik yeterli. İleride aynısından alıp takabilirsiniz. Yani şimdilik ekran kartına yüklenin diyorum. Madem oyun oynayacakmışsınız parayı ekran kartına yatırı. Ve ya o zaman intel sistem dizin. Oyunlarda kasma yaratan ekran kartıdır yani ekran kartının yetersiz kalmasıdır. Bu işlemci (FX6300) GTX770 bile dar boğaz yaptıramaz. Ve 3,5 GHz nereye düşük?( Arkadaşların hızı konusunda düşük yazdığı için son mesajı yazdım)

@Silinen üye teşekkürler yeterli ise bu sistemi alacağım. @Kokasi35 seni anladım da ben maalisef öyle sürekli parça değiştiren bir oyuncu değilim bir alırım bir alırım yani bir daha update yapmam.

Alacağınız ram taş çatlasa 125-130 lira biriktirip alınabilir bütçede. SSD 60GB. Az değil mi? Sistemi kurarsanız 40GB size kalıyor. Ama diğer türlü (sistemi kurmazsanız) en fazla 2-3 oyun yükleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı