GTX 770 Ekran Kartına Fazla Termal Macun Sürmek

Aldamon

Hectopat
S. A arkadaşlar MSI NVIDIA GTX 770 ekran kartım var. Oyun oynarken (Witcher 3) ekran kartı sıcaklığı 84-85 falan oluyordu bende belki sıcaklık biraz daha düşer diye termal macununu yenileyeyim dedim. Kendim biraz meşgul olduğum için kartı arkadaşa verdim macunu yenilemesi için o da macunu fazla sürdüğünü söyledi sürekli yenilemek gerekmesin diye böyle yaptım dedi.
Şimdi de oyundayken sıcaklık 90'a falan çıkmaya başladı. Macunun fazla sürülmesi ekran kartı sıcaklığının daha fazla yükselmesine neden olur mu? İnternetten Arctic MX-4 termal macun siparişi verdim. Macunu tekrar kendim yenilemeyi ve daha az sürmeyi düşünüyorum eğer macunun fazla sürülmesi sıcaklığın daha fazla yükselmesine neden oluyorsa.
Bir de macun sürüleli 2-3 gün olmuştu tekrar kartı açıp macunu yenilememde herhangi bir sakınca var mı? Teşekkürler.

Termal macunu az sürmek kadar çok sürmeninde bir faydası yoktur soğutucu ve GPU arasında boşluk kalır o yüzden daha çok ısınır arkadaşın yanlış mantıkla hareket etmiş sana tavsiyem güzelce temizleyip yeteri kadar uygun şekilde sürmendir youtube dan bakarakda halledebilirsin.

Bir de macun sürüleli 2-3 gün olmuştu tekrar kartı açıp macunu yenilememde herhangi bir sakınca var mı?

Zararı olmaz ama macunu çıkarmadan önce FurMark ile GPU'ya ağır bir test yapınki macun ısınsın ve yumuşasın.

Macunun fazla sürülmesi ekran kartı sıcaklığının daha fazla yükselmesine neden olur mu?

Macunu fazla sürdüğü için iletkenliğini azaltmış oldu bu yüzden de ısılarının artması gayet normal.

Arctic MX-4 termal macun siparişi verdim.

Umarım sahte MX4 almamışsındır.

Zararı olmaz ama macunu çıkarmadan önce FurMark ile GPU'ya ağır bir test yapınki macun ısınsın ve yumuşasın.

Macunu fazla sürdüğü için iletkenliğini azaltmış oldu bu yüzden de ısılarının artması gayet normal.

Umarım sahte MX4 almamışsındır.

aldığım macun bu yorumlara bakarak aldım ama umarım gerçektir.

Aldığım macun bu yorumlara bakarak aldım ama umarım gerçektir.

Fiyatına bakınca orijinale benziyor. 40-50 TL gibi rakamlara satılanlar şüpheli! Macunun sert ve sürülürken zorlanıldığına dair yorum varsa şüphelenin.

Teşekkürler.

Ayrıyeten bir şey daha sormak istiyorum. Bu ekran kartının oyunda 85 dereceleri görmesi normal midir?

Normal denilebilir. Güç tüketimi yüksek bir kart ve eski nesil bir mimariyi kullanıyor. Sıcaklıkları düşürmek için undervolt yapmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı