Gtx 770 ekran katı ısısı

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar BF4 Ultra'da açtım. Ekran kartım Asus nVidia Gtx 770 Direct CU II ve ısı 80 derece sabitlendi. %70 yük altında çalışıyor. Bu normal midir? Daha kartı alalı 1 hafta olmadı. Diğer oyunlarda Assasin Creed 4, Metro last Light, COD Ghost gibi oyunlarda 60 derece veya 70 derece ısı oluyor. Ultra ayarlarda işlemcim i5 4670 o da ultra oyunlarda 35-40 derecede sabitleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Her şey son ayarlarda bütün oyunlarda FPS 90 alıyorum, BF4'te diğerlerinde saydıklarımda. Yanı 80 ile 110 arası FPS alıyorum. Ekran kartı tabi ki ısınacak ama 80 dereceyi görünce korktum yani. Normal mıdır bu ısı? Olması gereken bumu? Yüksüz ekran kartı 40 derece fakat dediğim oyunları ultrada acınca 55 ila 80 derece arasında oluyor. En son bf 4 te yarım saat oynadım 80 derece sabitlendi.

Yok mu bi yardım :(

80 derecenin sınır sıcaklık olduğu söylenir. Kasanın havadar bir yerde olduğundan emin misin? Bu bazen atlanabiliyor ve ekran kartı soğutucusu işini tam anlamıyla gerçekleştiremiyor. Bir de boşta iken ne kadar harcadığını yazarsan iyi bir referans sağlarsın.

Boştayken kart 35 derecede ama söyle bir sorunum var: sıvı soğutma bağladım dün kasaya. Ondan kasanın arkadasındakı egzoz fanı takıcam pin kalmadığı için egzoz fan çalışmıyor.

En son oyunlarda bf 4, assasin creed 4, metro last night gibi oyunlarda bir FPS sıkıntım yok. 75 ila 110 arasında fps alabiliyor her oyunda ultra ayarda. İşlemci max 40 derece oldu oynarken ama ekran kartı 80'de sabitleniyo. BF4'te yukarı cıkmıyo, 80 sabit fakat 70-80 arası değişiyor sıcaklık. Korkuyorum kart yanacak diye. Alalı daha 1 hafta olmadı.

Kasanın havalandırmasını sağlıklı gerçekleştirdiğinde sıcaklık düşüşü göreceğinden eminim. Değerler endişe oluşturacak noktalarda değiller. 85'e yaklaşmadıysan, gördüğün en yüksek değer 80 ise rahat olabilirsin fakat kasa havalandırma ve soğutmasının sağlıklı çalışmasını sağlamak zorundasın. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim de egzoz fanı bağlam için pin kalmadı onu nasıl bağlayabilirim başka bir yolu var mıdır ?

80 den yukarı cıkmadı ısı kartım yanmaz değil mi?

Kartım yanmaz değil mi korkuyorum da biraz su anda gpu-z den test ediyorum 60-70 arası değişiyor ısı.

Yardımlarınız için teşekkürler gercektende havalandırmayla ilgiliymiş arkadakı egzoz fan çalışmadıgı için hava atılmıyodu galiba dışarı şimdi kasanın yan kapagını açıp test ettiğimde sıcaklık 80 den 65 e kadar düştü.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı