GTX 770 mi yoksa R9 290 mı ?

Rulbul

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bi dahaki aya güçlü bir ekran kartı almayı düşünüyorum, mağlum günümüz next-gen oyunları sistemlerimiz iyi olsun istiyor :) Bütçe sınırı en fazla 1000 TL, bu fiyatın altında da en iyi kartlar bunlar. Gönlüm Nvidia' dan yana ama R9 290 da gel bana diyor. Nvidia' nın desteklediği özellikler gönlümün ondan olmasının sebebi. Nvidia alırsam ya bu; Msi Gtx770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidi Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar ya da bu; GTX770 ROG POSEIDON GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar. AMD alırsamda; Sapphire R9 290 Tri-X Oc Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bunu düşünüyorum. Sizce hangisini alayım bunlardan, karar vermeme yardımcı olun lütfen :)

Oyunlarda R9 290 daha performanslı ancak bende Nvidia taraftarıyım ben olsam Nvidia alırdım firma bana anlayamadığım bir güven veriyor. AMD'ye karşı böyle bir hissim yok tam tersi ama karar senin dediğim gibi biraz araştırırsan zaten R9 290'ın daha performanslı olduğunu görürsün.

R9 290 daha performanslı olup ucuz olması beni çeken tarafı zaten ama dediğin gibi firma açısından Nvidia güven veriyor bana.

Bende öyle düşünüyorum. Peki yukarıda yazdığım GTX 770' lerden hangisini almalıyım, MSI mı ASUS Poseidon mu ?

Kardesim AMD'den uzak dur. Ucuz diye alacaksin siyah ekran mavi ekran sorunu yasayacaksin. Yok driver sıkıntı cikaracak falan. Ucuz etin yahnisi misali. Nvidia al içine sinsin. Pisman olmazsin emin ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi' ın sade ve şık tasarımı beni benden alıyor, gönlüm Msi' dan yana :) 600 Watt 80+ PSU yeterli olur mu bu kart için ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı