GTX 770 PUBG Düşük FPS Sorunu

ultramit1

Kilopat
Merhaba, geçen günlerde Steam'den bu oyunu aldım. Herkesin konuştuğu meşhur oyun... Oyunu kurdum oynadım.
  • Ekran kartım Zotac GTX 770 2 GB GDDR 5 / 256 bit.
  • RAM 8 GB
  • Islemci AMD FX 6300
Oyunu ben bu sistemle oynuyorum. Fakat low ayarlarda bile oyunda FPS baya bir düşük. 20-30 arası. Ben battlefield 3-4-1 gibi oyunları gayet akıcı oynarken neden bu oyunda bu kadar kötü FPS almıyorum? Bu arada önemli bir not:
Benim FX 8320 işlemcim vardı fakat yere düşürdüm pinler kırıldı, param az olduğu için beni idare etsin diye gittim 6300 aldım. FX 8320 tekrar alsam fark ettirir mi? Sitenin değerli adminlerinden ve değerli arkadaşlar dan yardım ve bilgilendirme bekliyorum.
Herkese bol şans...

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark olur mu emin olmak için MSI Afterburner indirip oyun içi değerlere bir bakman lazım. İşlemci dar boğazı olabilir, ayarları yükseltmeyi dene biraz, düzeliyor mu bak bir.
PUBG ilk zamanları kadar olmasa da optimizasyon açısından çöp bir oyun. AAA oyunlar ile kıyaslaman pek doğru olmaz o açıdan. Ekran kartın yeterli olmalı, bana da işlemciden gibi geliyor sorun.
Bu zamanda ama artık Fx serisi falan alınmaz, çok uzun süredir çöp bir seri kendisi. DDR3 mü kaldı? Doğrudan 3.0 veya 3.1 desteklemiyor falan. Elindeki ile idare et, Ryzen geç ilk fırsatta.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı