GTX 770 Sistem Açılırken Renki Ekran Sorunu

Ozkancet

Hectopat
Yer
İzmit, Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar açılırken normal bir şekilde asus ekranı gözüküyor. Sonra asus ekranının altında windows simgesi olan dönen noktalar da gözüküyor. Ancak sonra resimdekine benzer bir ekran gözüküp ekran siyah oluyor ve windows açılmıyor. Açma/kapama tuşuna basınca kapanıyor. Tekrar basınca aynı sorunu yaşıyorum ama bu sefer açma/kapama tuşu çalışmıyor bende bilgisayarın sigorta düğmesine basıp kapatıyorum. 5-10 saniye bekledikten sonra sigorta düğmesini açıp bilgisayarı çalıştırınca sıkıntı kalmıyor. Oyun oynarken vb. sıkıntı çıkarmıyor. Dünden beri 4 açışımın 3'ünde bu sıkıntıyı yaşadım.

Şüphelendiğim şeyler: Windows 10 (Windows 8'de böyle bir şey görmemiştim.), yeni monitör (Aynı şekilde önceki monitörde de böyle bir şey görmemiştim.), Nvida Geforce Experiment Windows 10 güncellemesi (En yakın ihtimal bu gibi duruyor çünkü güncellemeyi yüklediğimin ertesi günü bu sorunu yaşamaya başladım.), ekran kartı arızası.

Arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim bilgisayar şu anda biraz uğraşla açılsa da yakında hiç açılmayabilir.

Bilgisayar özellikleri: GTX770, FX8320, 2x4 1866MHz
Not: Windows 8 yüklüyken arada bir hard disk kaynaklı mavi ekran problemleri yaşardım, windows 10 da hiç yaşamadım.

indir.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı