GTX 770 Sistem Toplama

Yoshikatsu

Hectopat
Arkadaşlar Technopat pc tavsiyesinde ki şu pc'yi toplamaya çalışıyorum;
Intel Core i5-4690K / MSI Z97 Gaming 5 / MSI GTX770 Twin Frozr / GSKILL RipjawsX 8GB (2x4GB) / Seagate Barracuda 1TB / Zalman Z3 Plus / Güç Kay.: Cooler Master RS-600 B, ek olarak 120gb ssd.

Sorum şöyle: güç kaynağını XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI bununla değiştirsem daha mı kötü olur, daha mı iyi?
Ayrıca şuan ki makinemde bol bol yer olmasına rağmen 170gb yer kullanıyorum, 120ssd+1tb hdd yerine sadece 250 ssd alsam mı? böylece oyunları da ssd ye yüklemek fark yaratır herhalde.

Bir de monitör seçerken en çok dikkat etmem gereken 2-3 etken nedir sosyalde bunu anlatan konu varsa(bulmayı beceremedim) linkler misiniz?

Daha kötü olur. RS 600B 12 V kanalından 564 watt veriyor. Xigmatek ise 432 watt veriyor yani sen RS 600B al. Xigmatek in 80+ olmasına aldanma.

Evet bende ona şaşırdım dün ilk bakdığımda 80+ ve bronze sertifikaları var yazıyor ama hiçde öyle değil.

Bu %72 verimlilik anlamına gelir ki bu işte bir terslik var. Göz göre göre 80+ yazamaz böyle bilinen bir firma. Kaldı ki öbür türlü diğer güç kaynağınında gold sertifikalı olması lazım 564watt ile.

Bütçem 3000 TL civarı. Ama monitör falan tam bir sistem yapacağım. Resindeki güç kaynağının üstünde yazanlar böyledir. Yani bu güç kaynağı yetmez diyorsunuz.

Y3Z3DE.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu hortlayacak mı bakayım...
Araştırdıkça kafam karıştı ben de vatan'a gidip parçalara yakından bakıp öyle almaya karar verdim şu 4 parça ile işe başladım;
Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart
CORSAIR VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI
Zalman Z3 Plus kasa
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Devamını da bu hafta karar verebilirsem tamamlayacağım şöyle;

Samsung ssd 120gb, seagate 1tb hdd, msi gtx770 yada r9 290 (nvidia karta daha yakınım doğrusu) , işlemci işi hala karışık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı