GTX 770 sistemde oyunlar donup çöküyor

Reechi

Picopat
Daha fazla  
Bir abimin bilgisayarı var birlikte oyun oynuyoruz çoğu zaman oyunlar donuyor ya da kapanıyor. Nedenini anlayamadık, ne yapabiliriz özellikler şöyle:
4x2 DDR4 RAM.
MSI GTX 770 Lightning.
i5 7400.
ASUS ROG STRIX H270F.
700W 80 Plus Bronze FSP PSU.

RAM'den dolayı diye düşünüyorum ama benim tek modül 8 GB RAM'im var bu olaylar yaşanmıyor, sadece oyunlarda yaşanıyor (The Cycle, Valorant, GTA 5 gibi oyunlar)
Sistemde ortalama değerler şöyle:

1610896001476.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU gerekli gücü vermiyor olabilir ama FSP çok kaliteli bir markadır. RAM'lerinizin alt kısmını silgiyle silip tekrar takın ve öyle deneyin.

BIOS'tan PCI-E hızlarını 2. nesile düşür. Bende GTX 660 Ti ile böyle çözüldü. Yoksa rastgele hatalarla karşılaşıyordum. Başlarda oyunlarda 2 - 3 saniye donup geri gelme, bazen komple bilgisayarın kapanması ve son dönemde oyunların crash vermesi. 2. nesilde hiçbir sorun olmuyor.

PSU gerekli gücü vermiyor olabilir ama FSP çok kaliteli bir markadır. Ram'lerinizin alt kısmını silgiyle silip tekrar takın ve öyle deneyin.

BIOS'tan PCI-e hızlarını 2. nesile düşür. Bende GTX 660 Ti ile böyle çözüldü. Yoksa rastgele hatalarla karşılaşıyordum. Başlarda oyunlarda 2 - 3 saniye donup geri gelme, bazen komple bilgisayarın kapanması ve son dönemde oyunların crash vermesi. 2. nesilde hiçbir sorun olmuyor.

1610899907766.png

Şimdi yine oldu bu sefer hata verdi, hala çözemedik, ayrıca her şeyi mi 2.nesile düşürelim?

Geri
Yukarı