GTX 770 vs R9 280X

Edizorhan

Hectopat
Daha fazla  
Fiyatı ucuza gelecek, fiyat önemli değil, performans olarak hangisi daha iyi?
  • Asus ROG Matrix Platinum R9 280X
  • Asus ROG Poseidon GTX 770
Oyun amaçlı hangisi iyi?

İki ekran kartını da tercih etmeyin. Rx4×× veya GTX10×× lere yönelin.

Performans olarak birbirine yakın kartlar. Oyundan oyuna göre kartlar birbirlerini geçebiliyor. R9 280X modelinin VRAM avantajı da var. Bu yüzden ben R9 280X öneririm. TDP değerleri de birbirine yakın zaten. R9 280X 250 Watt, GTX 770 230 Watt harcıyor. R9 280X modelinin Mantle desteği de var, bu APİ günümüzde yerini Vulkan'a bıraktı. Elindeki işlemci ne? PSU +12V kanalından ne kadar güç veriyor?

Performans olarak birbirine yakın kartlar. Oyundan oyuna göre kartlar birbirlerini geçebiliyor. R9 280X modelinin VRAM avantajı da var. Bu yüzden ben R9 280X öneririm. TDP değerleri de birbirine yakın zaten. R9 280X 250 Watt, GTX 770 230 Watt harcıyor. R9 280X modelinin Mantle desteği de var, bu APİ günümüzde yerini Vulkan'a bıraktı. Elindeki işlemci ne? PSU +12V kanalından ne kadar güç veriyor?
İşlemcim amd fx 8350 anakart msi 970 gaming ram 12 gb

Elindeki işlemci bu kartlarla darboğaz oluşturmaz, PSU yeterli ise ikinci el almanda bir sakınca yok. İkinci el aldığın zaman kartın sorunsuz olmasına dikkat et.
Öncelikle ilgin için teşekkürler. Ben 500-600 civarı bi ekran kartı bakıyorum 2. El farketmez. Bunlar 550 tl eğer iyi derseniz alıcam eğer başka bi ekran kartı önerirseniz ona yönelebilirim 700 watt psu var

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı