Gtx 780 Amp! VS Asus Gtx 780 Kullanıcı Yorumu

Arkadaslar bencmarklara girmeden yüzeysel olarak kart sağlam gücü hissettiriyor ve R9 290'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim 2 kartı da kullanmış biri olarak söylüyorum.

Kötü yönü çok çok ses çıkarıyor fanları rahatsız edici şekilde haberiniz olsun. :) Sırf bu yüzden Asus GTX 780 ile değiştirmeyi düşünüyorum.

ZOTAC_GeForce_GTX_780_Ti_AMP_Edition_02.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac soğutması iyi mi?
Soğutması şöyle iyi fan sesinden rahatsız olmam diyorsan iyi :) Metro Last Night da ultra özeliklerde Physic açık 2 saat oynama sonucu en yüksek 72 dereceyi görmüş şunu da belirteyim kasamda 6 adet 12 mm fan var 3 giriş 3 çıkış. Aynı kasa ile yine Metro'da Sapphire R9 290 Tri-x ve Sapphire R9 280x de kullandım. Tri-x de 72 derece, 280x de ise 69 derecelerini görmüştüm ama Zotac'da ki gibi fanları hızlı çalışmıyordu dolayısıylâ az ses çıkarıyordu Sapphire'ler.

Kısacası kart çok güzel hiç Overclock yapmadan otomatik olarak yük durumuna göre çekirdek hızını 1162 MHz'e çıkarıyor. Tek sıkıntı daha öncede dediğim gibi fanların sesi, hani hasta olmuş olsan ateşin olsa hayatta oturup bir Crysis 3 bir Metro oynayamassın sesten. :)

Asus gtx780 ile değiştirdim Zotac'ı. Ses konusunda asus daha iyi soğutma testlerini tam yapmadım şuanlık 8-9 derece fark ediyor.
Asus overclock yapmadan çekirdek hızı yük durumuna göre 987-997mhzlere çıkıyor oysa Zotac amp 1162 mhz çıkıyordu.
Kısacası; Ses ve soğutma da asus daha iyi fakat fps de Zotac ortalama 4-5 fps daha iyi.
GeForce-GTX-780-DirectCU-II-OC-635x476.jpg

S.a arkadaşlar ekran kartında nvidia mı ati mi daha dayanıklıdır. Senelerce arıza vermeden kullanabileceğimiz hangisidir ?

Asus gtx780 ile değiştirdim Zotac'ı. Ses konusunda asus daha iyi soğutma testlerini tam yapmadım şuanlık 8-9 derece fark ediyor.
Asus overclock yapmadan çekirdek hızı yük durumuna göre 987-997mhzlere çıkıyor oysa Zotac amp 1162 mhz çıkıyordu.
Kısacası; Ses ve soğutma da asus daha iyi fakat fps de Zotac ortalama 4-5 fps daha iyi.
GeForce-GTX-780-DirectCU-II-OC-635x476.jpg

İncelemesini yaparsan sevinirim ASUS'un. Bende almayı düşünüyorum da :)

İncelemesini yaparsan sevinirim ASUS'un. Bende almayı düşünüyorum da :)
Asus gtx780 soğutması güzel, 65 dereceden yukarısını görmedim henüz metro Last Night 2-3 saat oynadım 1080p ultra ayarlarda. Zotac 72 dereceyi görmüştü, dediğim gibi Zotac amp!'ın performansı ortalama 5 fps daha yüksek asustan ama çok sesli çalışıyor Zotac, bana göre tek sıkıntısı o, fan sesi beni rahatsız etmez derseniz Zotac alın rahatsız olurum diyorsanız ve kasanızın soğutması iyi dilse asus alın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı