GTX 780 mi GTX 980 mi ?

GTX970'in oyun performansı GTX780'den daha iyi olup, GTX780Ti ile başabaş. GTX980 ise doğal olarak ikisinden de üstün. :) Fakat, yanlış hatırlamıyorsam GTX780Ti'ın Render performansı GTX980'e göre daha fazlaydı. Hatta bu konu, bu forumda da tartışıldı.

Tüm bu bilgiler bir kenara, 1080p motinörde kullanılıp; oyun için düşünülüyorsa, GTX970 doğru ve mantıklı seçim olacaktır. Yok bende para var, en iyisi olsun dersen GTX980 alabilirsin tabii ki. :) EVGA GTX980 Kingpin Edition'ı bekle derim o zaman..

Boş vakitlerinde oyun oynamak için kart alacak birisi 980 KPE alırsa o kart hiçbir işe yaramaz. Kartın üretim amacı daha çok overclock. Overclock ile özel olarak uğraşmayacak birisi için 980 ClassiFied kafidir. (Bu kartın Overclock potansiyelide çok yüksek.) :)

Boş vakitlerinde oyun oynamak için kart alacak birisi 980 KPE alırsa o kart hiçbir işe yaramaz. Kartın üretim amacı daha çok overclock. Overclock ile özel olarak uğraşmayacak birisi için 980 ClassiFied kafidir. (Bu kartın Overclock potansiyelide çok yüksek.) :)

Haklısın Kingpin'ın çıkarılma amacı oyundan çok O.C gerçekten. Fakat atladığın bir nokta var maalesef. 8.000TL bütçesi olup X99 yerine Z97'de ısrarcı olan, oynadığı sadece 3-4 oyun olup; en iyi parçalar olsun diyen insanlar gördüm. Hatta teki bizzat kuzenim olur, buradan da kulaklarını çınlatayım. :) Bu sebepten ötürü Kingpin önerdim. Eğer varsa parası, gitsin en iyisini alsın. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı