GTX 780 Ti vs 770

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baba06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşım yeni bir bilgisayar alacak, bende ona bir kaç şey önerdim. Ancak başka bir "bakkal" diye tabir ettiğimiz arkadaşı var, bu arkadaş MSI'ın çok kötü bir marka olduğunu iddia ediyor. GTX 770 sırf vatanda alt bölümde, mhz hızı falan daha yüksek diye GTX 780 Ti dan daha iyi olduğunu söylüyor. Ben alacak arkadaşa ne kadar dil döksem de anlatamadım ikna edemedim.

Uzun lafın kısası buradan MSI'nın asus'a oranla nasıl bir marka olduğunu, GTX 770 vs GTX 780 Ti belirtirseniz sevinirim teşekkürler.

Msi ve Asus güzel markalardır. Ama kişiden kişiye değişir bu durum. Kimisi Asus der, kimisi Msi ama ikisi de kendini kanıtlamış markalardır.
Ekran kartında önemli olan GPU'dur. Sonra saat hızı, bellek hızı vs. bakılır.
Bu arada 780 Ti, 770'e fark atar.

Teşekkürler. Bu arada MSI anakart önerdim ASUS anakart yerine fakat buradaki amacım anakart tipi ve modeliydi asus veya msi olması değil. Buna göre yorum yaparsanız daha iyi olur.

Sanırım ne istediğini tam anlatamadın. Başta ekran kartı dedin şimdi ise anakart diyorsun. Bütçe belirtmeden anakart modeli tavsiyesi istiyorsun.

Sanırım ne istediğini tam anlatamadın. Başta ekran kartı dedin şimdi ise anakart diyorsun. Bütçe belirtmeden anakart modeli tavsiyesi istiyorsun.

Hayır MSI vs Asus anakart önerimdi.

GTX 780 ti vs 770 zaten ekran kartı.

Konuyu 3 defa okudum acaba gözümden kaçan bir şey vardır diye ama anakart diye bir şey yazmamışsın ki sen.
Anakart konusunda da durum aynıdır 2 markada seni tatmin edecektir. Arkadaşının bütçesini belirtirsen öneri yapabiliriz.

Yahu beyler anakart olayı şu; Asus anakart önerilmişti arkadaşıma, çok pahallı buldum daha uygun bir MSI anakart önerdim. "Bakkal" arkadaşı asus çok çok daha iyi bir marka, MSI berbat gibi şeyler belirtmiş, anakartla ilgili olay bu dur anakarta çok takılmayın.

İkna olacaksa bende 2008 model msi 3850 256 bit ekran kartı var. Halen kullanmaktayım ama değişim zamanı geldi. Sebebi ise dx11 desteklemiyor. Şimdi ise kullandığım anakart msi h77 modeli. Geçen sene almıştım ve hiçbir sorunun çıkarmadı. İlerde yeni bir ekran kartı ve anakart alacaksam yine msi alırım.

Teşekkürler arkadaşlar, sonunda arkadaş bir kaç oyun testi ve yazılarınız ile ikna oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı