GTX 780'e 400W PSU yeter mi?

ssjwoody0731

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, grafik kartımı güncellemeyi düşünüyorum ve mevcut sistemimde bir NVIDIA GeForce GTX 780 kullanıyorum. Ancak doğru bir güç kaynağı (PSU) seçimi konusunda bazı şüphelerim var. GTX 780 için önerilen güç gereksinimleri hakkında net bir bilgi bulamıyorum. GTX 780 için en uygun güç kaynağı ne kadar watt olmalıdır? Bir yükseltme yapmak istiyorum. Ayrıca, güvenilir ve uygun maliyetli bir PSU markası veya modeli önerilerinizi de bekliyorum.

İşlemci: i3-4160
RAM: 2x4GB.
SSD: 256 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekçi olursak havaya uçarsın. 400W'lık PSU'ların verimliliği düşüktür toplam güç tüketimini ya karşılaşamaz ya da sınırlarda gezeceği için komponentler stres altında olur.

Bütçe söylemen lazım.

Bütçe aslında ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur çünkü GTX 780i bile ikinci el olarak aldım.

Bütçe aslında ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur çünkü GTX 780i bile ikinci el olarak aldım.

250W TDP'li bir güç tüketimi delisi almasan iyiydi yani PSU beğendirmek zor olur bu kartlara, yaşı da var epey. Olmadı ikinci el PSU bak 550W falan iş görür.

250W TDP'li bir güç tüketimi delisi almasan iyiydi yani PSU beğendirmek zor olur bu kartlara, yaşı da var epey. Olmadı ikinci el PSU bak 550W falan iş görür.

Şunu taksam patlar mı yani ben düz mantık düşünüyorum.
250W GPU + 54W CPU + 35W anakart + RAM 6W = 345W yapıyor.

Şunu taksam patlar mı yani ben düz mantık düşünüyorum.
250W GPU + 54W CPU + 35W anakart + RAM 6W = 345W yapıyor.

Patlamak ne kelime evi yakarsın en kalitesiz marka bu, Platoon bir de 400W aldın mı yaşamaz ki. Sen ikinci el bak en temizi bunlar para verilecek şeyler değil.

Patlamak ne kelime evi yakarsın en kalitesiz marka bu, platoon bir de 400W aldın mı yaşamaz ki. Sen ikinci el bak en temizi bunlar para verilecek şeyler değil.

Önceden PSU'lar ucuzdu çok anlamsız pahalanmışlar GTX 780 daha ucuz kaçıyor PSU'nun yanında :D

2. el 500W-600W arası PSU'lar 500-600 TL'den başlıyorlar.

Ucuz etin yahnisi. Neden GTX 780 aldın ki ne bileyim gidip RX 470 alsaydın hem performans kaybın olmazdı hem de TDP'si 120W idi kartın.

Onlar aşırı yorulmuş oluyorlar ve bu fiyata böyle bir kart bulmak zor yani performansı testlerde GTX 1650 Super'e yakın. Ama PSU'ların ikinci eli ile sıfırı arasında 200 TL falan oynuyor. Direk ürünün linkini atarak tavsiye verebileceğin bir şey var mı? Elimde 250W PSU var her türlü yeni PSU alacaktım.

Ucuz etin yahnisi. Neden GTX 780 aldın ki ne bileyim gidip RX 470 als.

Aydın hem performans kaybın olmazdı hem de TDP'si 120W idi kartın.

Bu ikisi nasıl?

Onlar aşırı yorulmuş oluyorlar ve bu fiyata böyle bir kart bulmak zor yani performansı testlerde GTX 1650 Super'e yakın. Ama PSU'ların ikinci eli ile sıfırı arasında 200 TL falan oynuyor. Direk ürünün linkini atarak tavsiye verebileceğin bir şey var mı? Elimde 250W PSU var her türlü yeni PSU alacaktım.

Yorulmuş dediğin GTX 780 10 yaşında, 470 ise 7 yaşında. Bilmiyorum benim önereceğim PSU en az 1300 TL civarında gezen 550W'lıklar olur. Daha düşük marka ya da PSU önerirsem oluşacak sıkıntıda sorumluluk bana düşer.

O yüzden bütçen düşükse sen bir 500-550W alıp yaradana sığın çünkü bel bağlayabileceğin PSU'lar ucuz değil günümüzde. Bir ihtimal bu da kurtarabilir seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı