GTX 780Ti vs GTX 780

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

liroka04

Hectopat
Arkadaşlar ben GTX 780 Ti modelini almaya karar verdim ama GTX 780 ile arasında 700 TL'ye yakın fiyat farkı var. Ben ileriye dönük yatırım yapmak istiyorum. 700 TL'lik fiyat farkına değer mi? Saygılar. Bir de lütfen AMD ekran kartı söylemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında azımsanmayacak kadar fark var lâkin 700 TL farka değmez. İleriye dönük istiyorsan GTX780 Tİ al diyeceğim ama bence bu donanım dünyasında saçma geliyor. Çünkü her sene farklı ürünler çıkıyor piyasaya.

En iyisi donanım dünyasını sürekli takip edip güncel kalmak. Hem bir anda yüksek miktarlar ödemek zorunda kalmazsın. 2000 küsür TL az para değil.

GTX 780 almak yerine R9 290 tercih ederek çok daha fazla kar edebilirsiniz. Neden AMD istemiyorsunuz?

En ileri dönük tercih 780Ti olacaktır.

Ne bileyim hiç AMD kullanmadığım için olabilir. Yani demek istediğiniz GTX 780 almak mı? 3-4 sene sonra, yeni çıkacak ekran kartı alırım. Zaten incelemelerde rahat 5 sene götürür diyorlardı.

Öyle ama R9 290 oyunlarda GTX 780'e göre daha başarılı bir ekran kartı olarak çıkıyor karşımıza. Eğer 3-4 yıl sonra ekran kartını değiştirecekseniz GTX 770 de yeterli olabilir.

AnandTech | Bench - GPU14

Ne bileyim hiç AMD kullanmadığım için olabilir. Yani demek istediğiniz GTX 780 almak mı? 3-4 sene sonra, yeni çıkacak ekran kartı alırım. Zaten incelemelerde rahat 5 sene götürür diyorlardı.
Şu an GTX780Ti yapıp da GTX780'in yapamayacağı herhangi uygulama, açamayacağı oyun yok. Bana kalsa GTX770 al derim. Fakat senin durumuna gelecek olursak GTX780 alman daha mantıklı olacak.

Çok teşekkürler GTX 780 karar verdim 700 TL 10 FPS için değmez elinize sağlık bir sorum daha var :) 8 GB Ram ile 16 GB Ram arasında çok fark var mıdır ? Render konusunda iyi sahurlar.

RAM konusu için yeni bir konu açmanızı rica edeceğim. Anlayışınız için teşekkürler. Sonuca varıldığına göre konu kilitlenebilir. Anlayışınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı