GTX 980 vs GTX 780Ti

Ferman Quliyev

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 980 GTX 780Ti-dan daha az shadera malik olduğu halde (2044), daha az bit değerine sahip olduğu halde (256 bit), GTX 780Ti-dan daha çok performans verdiği söyleniyor. Karşılaştırmalarda da hep 680 ile karşılaştırılıyor. Bu neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabikide 980 üstündür. Technopat.net'in yaptığı incelemeyi izlemenizi tavsiye ederim. GTX980 ile GTX780Ti arasında %25 - %30 oranında fark vardır. Bu fark yazılım, donanım, kullanılan işletim sistemi vs. gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Tabikide 980 üstündür. Technopat.net'in yaptığı incelemeyi izlemenizi tavsiye ederim. GTX980 ile GTX780Ti arasında %25 - %30 oranında fark vardır. Bu fark yazılım, donanım, kullanılan işletim sistemi vs. gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.
Baktım ki buraya yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980 SLI R9 295X2 performansina çata bilmir) Siz nə danışırsınız?)
GTX 980 iyi kart tamamda şimdi bana göre SLI olursa bile R9 295X2'ye yetişemez diye düşünüyorum nedenmi ? o tek kart ile o perfonmansı veriyor sen iki kart ile o perfonmansı verdirmeye çalışıyorsun tamam ihtimal var SLI yaparak o R9 295x2 perfonmasına yetiştirirsin tamamda şimdi bir ay sonra GTX 980 Ti çıktımı napcaksın ? onu alan kişiler SLI yapar birde senin ekran kartının perfonmasını geçer yani bekleyin biraz beklemekten zarar gelmez birde bir ''ekran kartı alırken tek kartla en yüksek perfonmansı almaya çalışın'' umarım yardımcı olabilmişimdir.

GTX 980 iyi kart tamamda şimdi bana göre SLI olursa bile R9 295X2'ye yetişemez diye düşünüyorum nedenmi ? o tek kart ile o perfonmansı veriyor sen iki kart ile o perfonmansı verdirmeye çalışıyorsun tamam ihtimal var SLI yaparak o R9 295x2 perfonmasına yetiştirirsin tamamda şimdi bir ay sonra GTX 980 Ti çıktımı napcaksın ? onu alan kişiler SLI yapar birde senin ekran kartının perfonmasını geçer yani bekleyin biraz beklemekten zarar gelmez birde bir ''ekran kartı alırken tek kartla en yüksek perfonmansı almaya çalışın'' umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bilirem)

Gtx 980'in Gtx 780'i geçmesinin sebebi Gpu optimizasyonudur. R9 280, 3 GB 384 bit. R9 285 2 GB 256 bit. Fakat R9 285 daha performanslı. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı