Çözüldü GTX 830M laptopta Minercaft 10 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@CypIosh Nvidia denetim masasını açtıktan sonra sol tarafta 3 tane seçenek var. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi Nvidia ile değiştirip kaydettikten sonra tekrar oynamayı deneyin.

Eğer sorun çözüldüyse ve bataryanız ölü değilse ya da pilde bilgisayarı sık sık kullanıyorsanız grafik işlemci ayarını aynı yere gelerek yukarıdan program ayarları sekmesinden sadece Minecraft için Nvidia grafik işlemcisi kullanılacak şekilde değiştirip kaydedin.

Sorununuz çözülmezse tekrar yazın.
Öncelikle GTX ibaresi onlar basamağı kısmı 50 ve üzeri kartlar için geçerli bir durum. Sizdeki GT 830M. Bu x ≥ 50 durumuna istisna olarak 645 ve 745 modelleri mevcuttur.

Soruna gelecek olursak Nvidia grafik kartı ile oyunu açtığınızdan emin misiniz?

Son düzenleme:
@CypIosh Nvidia denetim masasını açtıktan sonra sol tarafta 3 tane seçenek var. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi Nvidia ile değiştirip kaydettikten sonra tekrar oynamayı deneyin.

Eğer sorun çözüldüyse ve bataryanız ölü değilse ya da pilde bilgisayarı sık sık kullanıyorsanız grafik işlemci ayarını aynı yere gelerek yukarıdan program ayarları sekmesinden sadece Minecraft için Nvidia grafik işlemcisi kullanılacak şekilde değiştirip kaydedin.

Çözüm
@CypIosh NVIDIA denetim masasını açtıktan sonra sol tarafta 3 tane seçenek var. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi NVIDIA ile değiştirip kaydettikten sonra tekrar oynamayı deneyin.

Eğer sorun çözüldüyse ve bataryanız ölü değilse ya da pilde bilgisayarı sık sık kullanıyorsanız grafik işlemci ayarını aynı yere gelerek yukarıdan program ayarları sekmesinden sadece Minecraft için NVIDIA grafik işlemcisi kullanılacak şekilde değiştirip kaydedin.

Teşekkürler hocam ben kayıt etmiştim ama etmemiş ekran kartını şu an 50 ile 60 FPS arası alıyorum 1.19 da.

Geri
Yukarı